3. Локо (Сф) се измъчи с Пирин (Разлог), но продължава напред (ВИДЕО+СНИМКИ)

Локо (Сф) се измъчи с Пирин (Разлог), но продължава напред (ВИДЕО+СНИМКИ)

Александър Манолов вкара победния гол за 1:0, Локо удари и две греди

Локомотив (Сф) продължава напред за Купата на България след измъчен успех с 1:0 над втородивизионния Пирин (Разлог). Алексндър Манолов вкара победния гол в „Надежда” в мача от 1/16-финалите, който по план трябваше да се играе в Разлог, но стадионът там е в ремонт и на практика Локо беше домакин в своя дом.

Пред около 200 фенове на Локомотив и нито един фен на Пирин, „железничарите” изиграха слаб мач, но Пирин се умори след почивката и без бой даде инициативата.

Още в началото се видя, че „червено-черните” не играят с особена мотивация и Пирин имаше териториален превес.

Точно в средата на първата част дойде първото чисто положение. Кондев и Лефтеров елиминираха защитата на Локо, Борис Кондев остана очи в очи с вратаря Галев, който спаси удара му от 3-4 метра.

Този пропуск леко събуди задрямалите локомотивци и в 25-ата минута Том стигна до аутлиния, центрира фалцово, топката заплашително кривна към вратата, но вратарят Тихомир Добрев внимаваше и изби.

Преди почивката Даниел Генов можеше да вкара, след като Васев финтира двама и му поднесе топката на добра позиция, но ударът полетя високо и неточно. Пирин пък изпусна отличен шанс при контра двама на един и Демиров не подаде на Кондев, когато срещу тях беше само Йордан Тодоров.

След почивката Пирин отпадна физически и мачът се играеше изцяло в половината на разложани.

В 54-ата минута гол на Локомотив бе правилно отменен заради нарушение в атака срещу вратаря Добрев. В следващата атака Даниел Генов получи отдясно, финтира вратаря и стреля, но на самата голлиния Раданов се върна и изчисти самопожертвователно.

Натискът се засилваше и Трифонов пусна на фланга за Романов, който центрира меко, а Александър Манолов с плонж разтресе напречната греда.

Локо очевидно се оживи и голът дойде в 66-ата минута. Ливраменто намери Румен Трифонов, който пусна в наказателното поле и Генов леко продължи към Александър Манолов, който разстреля отблизо резервния вратар Бурдин за 1:0. Бурдин се бе появил на терена след час игра заради контузия в гърба на Тихомир Добрев.

До края Пирин нямаше сили за каквито и да били опити да вкара мача в продължения.

Даниел Генов стреля слаби покрай целта, а после пресече пас в наказателното поле на съперника, но се замота сам срещу вратаря и Тунтев му изчисти топката.

Три минути преди края Манолов надбяга централните защитници и стреля покрай вратаря, но този път лявата греда спаси Пирин.

Това не промени нищо и Локомотив (Сф) продължава към фазата на осминафиналите, а Пирин (Разлог) отпадна.