3. Локо София и Монтана приспаха и малкото зрители на стадион „Славия”

Локо София и Монтана приспаха и малкото зрители на стадион „Славия”

Двата тима завършиха наравно 0:0 в столичния квартал „Овча купел”

Отборите на Локомотив (София) и Монтана завършиха наравно 0:0 в скучен мач от 9-ия кръг на „А” група.  Срещата на стадион „Славия” в столичния квартал „Овча купел” не предложи почти никакви футболни емоции на малкото зрители, направили грешката да я изгледат на живо.

Изненадващо гостите започнаха по-активно срещата и имаха няколко възможности да открият резултата в началните минути. Пропуски за тима, воден от Атанас Джамбазки обаче направиха Димитър Воденичаров и Деян Христов.

Постепенно „железничарите” изравниха играта и започнаха да владеят по-дълго топката, но това не доведе до опасности пред вратата на монтанчани.

В 23-ата минута отбоът на Монтана създаде най-чистото си положение от началото на срещата, след като Деян Христов бе изведен от дясно в наказателното поле и пробва да прехвърли технично вратаря Валентин Галев, но след това топката бе изчистена от бранител на „червено-черните”.

Локомотив отвърна с много опасен удар с глава на Кристиян Добрев, който премина на метър встрани от вратата на Мину Кололо, който нямаше да има възможност да реагира, ако топката бе в очертанията.

Две минути преди почивката Деян Христов пропиля нов шанс да разпечата вратата на  домакините след като негов удар с глава бе отразен с вещина от Валентин Галев.

Втората част започна в изключително бавно темпо, което едва не приспа близо 200 зрители на стадион „Славия”.

Доволни от развоя на мача гостите се прибраха плътно в собствената половина и не оставяха празни пространства за своя съперник.

От своя страна символичните домакини опитаха да организират натиск, но техните усилия останаха безплодни.

В заключителните минути на срещата локомотивци не съумяха да се възползват от грешка на вратаря на Монтана Кололо, който изпусна топката след центриране от корнер. Последва нов ъглов удар, след който Антонио Павлов стреля с глава, но прати кълбото на метър встрани от вратата.

След това равенство отборът на Локомотив заема 11-а позиция в класирането с актив от 10 точки, докато монтанчани са десети с 11 пункта.

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо