3. Локо (София) изненада Ботев и го остави извън топ 3, Маркиньос с 2 гола (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Железничарите" оскубаха "канарите" с 3:2 в Надежда във вълнуващ сблъсък

Отборът на Ботев (Пловдив) направи грешна стъпка в борбата си за класиране за евротурнирите догодина, след като днес падна с 2:3 от тима на Локо (София). Срещата се игра на стадион "Локомотив" и бе от програмата на 13-ия кръг на родната "А" група.

Двубоят започна отлично за "железничарите", които излязоха напред в резултата в 7-та минута, когато топката бе центрирана в пеналта на гостите от фаул, попадна в Ранджелович, който с премерен удар я прати в долния десен ъгъл на вратата на Стаховяк.

Веднага след гола "канарите" можеха да изравнят, след като Анисе центрира в наказателното поле, където Педро засече с глава с летящ плонж, но топката премина встрани от вратата.

Така дойде 17-ата минута, когато пловдивчани съумяха да възстановят статуквото. Тогава Домовчийски изведе елегантно Педро, зад гърба на противниковата отбрана, той напредна и с прецизен изстрел се разписа за 1:1.

След гола гостите овладяха инициативата и натиснаха съперника си, а в 27-ата минута Ромарио получи на добра позиция, ала ударът му бе блокиран от Бранеков.

В края на полувремето Ботев можеше да обърне изцяло резултата в своя полза, след като Галчев намери Домовчийски в центъра, той изведе на скорост Ромарио в пеналта, той премина през двама защитници и стреля мощно към долния десен ъгъл, но Галев спаси.

Втората част стартира с неточен удар с глава на Спрокел и натиск на пловдивчани. Противно на случващото се на терена обаче, в 54-ата минута Маркиньос падна в пеналта на "канарите", успя да нанесе удар, капитанът на Ботев Веселим Минев настъпи топката и я прати в мрежата си. Попадението все пак е записано на името на Маркиньос.

След гола Ботев натисна здраво в търсене поне на изравнително попадение и в 65-ата минута влезлият на мястото на Домовчийски Иван Цветков, намери с пета Ромарио на добра позиция, холандецът стреля, ала кълбото премина много близо до гредата на столичани.

Така се стигна до 72-ата минута, когато Далечно центриране в пеналта на Ботев не бе разчетено от вратаря Стаховяк, който излезе, но не успя да играе с топката, тя попадна в Маркиньос, който с десния крак покачи на 3:1.

След гола "канарите" продължиха да търсят попаденията и в даденото от рефера продължение се върнаха в мача след хубав гол от фаул на резервата Вандер.

В последната минута на мача Махамат можеше да сложи точка на спора, засичайки със странична ножица центриране на Сота, ала Стаховяк спаси.

До края нови голове нямаше и така Локо (София) стигна до ценния успех с 3:2.

След победата "железничарите" вече имат от 16 точки и са на 8-о място във временното класиране. Гостите пък вече са 5-и с 24 точки.