3. Локо (София) мина с 6:0 през Марек във втората си контрола

Локо (София) мина с 6:0 през Марек във втората си контрола

С хеттрик се отличи Преслав Йорданов, по едно попадение вкараха Списич, Асамоа и Камбуров

Локомотив (София) записа първа разгромна победа по време на зимната си подготовка, предаде кореспондетът на Novsport.com в Благоевград. След икономичното 1:0 в събота над Сливен, днес „столичните железничари” разбиха втородивизионния Марек, вкарвайки цели шест попадения.

С хеттрик в мача се отличи Преслав Йорданов, а с по едно попадение за разгромния резултат се отчетоха Списич, Асамоа и Камбуров.

Резултатът на терена в Мурсалево бе открит в 14-ата минута. Тогава след изпълнение на корнер Йорданов се извиси на всички и прати топката под рамката на Белчев за 1:0.

Шест минути по-късно отбита топка от корнер попадна на десния крак на Асамоа, който стреля на сантиметри от лявата греда.

Марек сътвори единствената си по-сериозна атака в 28-ата минута, когато новото попълнение на тима Румен Ангелов – Шивача успя да се освободи от Георги Марков, но топката профуча на сантиметри от лявата сглобка на вратата.

Три минути след подновяването на играта, Списич простреля отблизо Белчев, след като бе намерен от Гаров в пеналта. В 63-ата минута Камбуров след двойно подаване с Асамоа прати топката в мрежата, но от външната страна.

В 76-ата минута след центриране на Добрев отляво, Асамоа си овладя топката пред границата на наказателното поле и с хубав удар направи резултата класически.

В 78-ата минута Преслав Йорданов вкара своя втори гол, а малко по-късно стигна и до хеттрик.

В последната минута Камбуров бе изведен сам срещу вратаря и за голмайстора не бе трудно да отбележи за 6:0.

Срещата в Мурсалево бе изгледана от около стотина зрители, като сред тях бе Иво Тонев, а компания му правеше бившия изпълнителен директор на Пирин Малин Халачев.

Следващата проверка н Локомотив (София) по време на лагера в Благоевград е в петък от 14,00 часа отново в Мурсалево срещу Пирин (Гоце Делчев).

Марек пък играе на 30 януари от 11 часа със Славия.

Локомотив (София) - Марек 6:0
13' 1:0 Йорданов
48' 2:0 Шпишич
76' 3:0 Добрев
78' 4:0 Йорданов
86' 5:0 Йорданов
90' 6:0 Камбуров

Стадион: Мурсалево;