3. Локо София с поредно реми 1:1 в Турция, "железничарите" не успяха да победят Млада Болеслав

Почти всички футболисти, включени в групата на Локо, взеха участие в двубоя

Отборът на Локомотив София не успя да запише победа в контролната среща срещу чешкия Млада Болеслав, предаде „Дарик”. Двата тима приключиха мача при равенство 1:1, като софиянци поведоха малко след почивката, но отборът от Чехия изравни в 60-ата минута. В игра за Локомотив се появиха почти всички играчи, които треньорът Диян Петков бе включил в групата. Равенството бе поредното за Локомотив в Турция, след като „железничарите” завършиха 1:1 срещу Интер Баку и Спартак Търнава.

Началните минути на срещата бяха равностойни, като и двата отбора бяха доста активни на терена. Малко преди изтичането на първия четвърт час се получи недоразумение между Дяков от Локо и Опиела от чешкия тим, но всичко бързо се успокои и нямаше по-сериозни последствия.

В 17-ата минута бе отправен и първият изстрел към Пейков, но ударът на Опиела бе много слаб и не затрудни вратаря на софийския тим.

Последваха силни минути за Локомотив, но пропуски направиха Диара, Горанов и Джонсън. В 34-ата минута дойде най-интересният момент в мача до момента. Джонсън бе изведен от Писаров сам срещу вратаря на Млада Болеслав, а стражът игра с ръка извън границите на наказателното поле и получи справедлив червен картон. Той обаче така и не напусна терена, защото след като от Локомотив се съгласиха стражът на чехите да бъде заменен от резервния, стана ясно, че вратар на пейката на Млада Болеслав няма и така титулярът Милер остана на игралното поле.

До края на полувремето гол в срещата не падна и нулевото равенство се запази след изтичането на първите 45 минути.

През второто полувреме в игра се появиха доста от резервите на Локомотив – Галев, Върбанов, Дафчев и Кларънс влязоха още в началото на втората част. След подновяването на играта, Локомотив бързо успя да излезе напред в резултата. Принос за това имаше появилият се след почивката дебютант Джума Кларънс, който в 50-ата минута направи самостоятелен пробив и разстреля Милер, извеждайки Локо с един гол напред.

Малко след това последва нов пропуск за Локомотив, като ударът на Джонсън премина на сантиметри покрай вратата.

Точно когато изтичаше час игра, чешкият тим успя да изравни. След удар на Менди, топката рикошира в тялото на защитник на софиянци, като по този начин обърка Галев и кълбото се оплете в мрежата му. В 60-ата минута на терена се появиха и Караджинов, Манолов и Романов.

Следващите минути бяха силни за Локомотив, а ударът на Кларънс в 69-ата минута, който бе неточен, лиши домакините от това отново да поведат.

В последните минути на срещата Млада Болеслав бе по-добрият тим на терена, но трети гол в мача така и не падна и двата тима завършиха срещата при равенство 1:1. Следващият мач, който Локомотив ще изиграе в Турция, е срещу македонския Работнички на 15-ти февруари.

Стартов състав на Локомотив София
: Пейков, Димитров, Добрев (к), Лахчев, Гаров, Дяков, Горанов, Джонсън, Писаров, Идриси, Диара

Резерви: Галев, Върбанов, Караджинов, Манолов, Дафчев, Романов, Кларънс, Йорданов, Моди, Тонгара

Феновете на Локо Пловдив искат Крушарски и ръководството вън

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо