3. Локо (София) се класира на финал за купата на Община Сандански

Локо (София) се класира на финал за купата на Община Сандански

„Железничарите” се наложиха с 3:1 над тима на Любимец

Отборът на Локомотив (София) се класира за финала на приятелския турнир за купата на Община Сандански, след като в днешния полуфинал се наложиха с 3:1 над втородивизионния Любимец. Срещата се игра на терена в село Дамяница, а в турнира, освен тези два тима, участват още отборите на Вихрен, Малеш Микрево, Локомотив (Пловдив) и Светкавица.

В предишните си две проверки столичните „железничари” завършиха наравно 0:0 с Пирин (Гоце Делчев) и победиха с 2:1 адашите си от Пловдив.

Иначе двубоят започна страхотно за тима на Любимец, който излезе напред в резултата още в 5-та минута, когато Стоянов засече с глава центриране на Огнянов отдясно за 1:0.

След гола столичани натиснаха в търсене поне на изравнително попадение, но Манолов и Пеев изтърваха по една изгодна възможност. В 36-ата минута пък, Трифонов бе изведен очи в очи с Галев, но стражът на Локомотив спаси удара му.

Така се стигна до 39-ата ми, когато Атанасов възстанови статуквото, след като довкара една избита топка от стража на Любимец.

През втората част столичани продължиха да доминират и в 53-ата минута ветеранът Марчо Дафчев вкара страхотно попадение, след като почти от аутлинията, с техничен изстрел, прехвърли стража на Любимец.

До края на двубоя имаше време за още един гол на сметката на „железничарите”, който падна в 82-ата минута, когато Кристиян Добрев изпълни перфектно фаул, оформяйки крайното 3:1.

Така Локомотив (София) се класира за финала на турнира за купата на Община Сандански, където ще се изправи срещу състава на Светкавица.

Състави:

Локо (София):  Галев, Коев, Гаров, Добрев, Върбанов, Св. Петров, М. Димитров, Манолов, Атанасов, Дафчев, Пеев

През второто полувреме на в игра влязоха: Михайлов, Харизанов, П. Петков, Велев, Минков, Павлов, Ю. Петков и Стоев.

Любимец: Дебърлиев, И.Иванов, Катранков, М.Иванов, Мичев, Тевия, Ем. Петков, Стоянов, Минчев, Огнянов, Трифонов (Стойчев, Лозев, Алексиев, Апостолов, В. Величков, Близнаков, Юсуф, Е. Иванов
Добрин Гьонов: Всяко начало си има край