3. Локо (София) се спаси от невероятен срам и стигна до пълен обрат срещу Металург – 3:2 (видео)

Родният Локомотив (София) се класира за третия квалификационен кръг на турнира Лига Европа, след като днес стигна до драматичен обрат за 3:2 срещу тима на Металург (Скопие

Родният Локомотив (София) се класира за третия квалификационен кръг на турнира Лига Европа, след като днес стигна до драматичен обрат за 3:2 срещу тима на Металург (Скопие). Срещата се игра на националния стадион „Васил Левски”, като първият мач в Македония бе завършил наравно 0:0.

Около 1000 верни привърженици на Локомотив трябваше да изстрадат една от най-трудните победи на „железничарите” в Европа, след като червен картон и две дузпи почти не стигнаха да се класират за третия квалификационен кръг на надпреварата.

Срещата започна ужасяващо за домакините, които изоставаха в резултата само след 4 минути игра. Тогава Захариевски намери Крстев непокрит в наказателното поле, капитанът на Металург стреля, Галев спаси, но при добавката Крстев не сбърка пред опразнената врата за 1:0.

Това попадение определено обърка възпитаниците на Диян Петков, но въпреки това те натиснаха своя съперник в търсене на пълен обрат в срещата. В 12-ата минута Атанасов шутира опасно, но кълбото премина много близо до вратата на Павлович, а няколко атаки по-късно Мешич засече с глава центриране на Добре, ала отново в аут.

Така се стигна до 35-ата минута, когато Мемеди задържа Искрен Писаров за фланелката в наказателното си поле, за което реферът отсъди дузпа в полза на българите, която обаче бе опропастена от Калоян Караджинов, чийто изстрел от бялата точка бе спасен от Павлович.

До края на полувремето Янев отправи един опасен шут, който бе спасен от стража на гостите, но зрителите не видяха повече голове и така двата тима се оттеглиха на почивка при минимален аванс за Металург.

Втората започна добре за Локомотив, след като в 55-ата минута Мемеди получи втори жълт картон за фаул срещу Писаров и остави своите с човек по-малко на терена. Само минутка по-късно домакините получиха правото да изпълнят втора дузпа в мача, която този път обаче бе реализирана от резервата Преслав Йорданов – 1:1.

След попадението „железничарите” натиснаха, но в 62-ата минута, Тенекеджиев центрира в наказателното поле, Захариевски отклони с глава за Илийоски, който стреля от въздуха и смълча за втори път трибуните на „Васил Левски”.

Този гол тотално уби желанието за игра на българите, които се съвзеха в последните 10 минути на двубоя, когато успяха да натиснат своя съперник.

Така дойде 85-ата минута, когато след центриране от корнер Дяков стреля с глава, вратарят на Металург спаси, но при последвалото меле Преслав Йорданов се оказа най-съобразителен и изравни - 2:2.

Това попадение окрили домакините, които вдигнаха още повече оборотите и така се стигна до 89-ата минута, когато Божинов изпълни перфектно фаул от над 20 метра, хвърляйки в екстаз феновете на „Васил Левски”, докарвайки нещата до 3:2.

До края на двубоя двата тима не си вкараха повече голове и така, след невероятна драмата Локомотив (София) се класира за третия квалификационен кръг на турнира Лига Европа, където очаква победителя от сблъсъка Дънди Юнайтед – Сласк Вроцлав.