3. Локомотив (Пд) отнесе резервите на ЦСКА с 4:1, Европа все още е далече (видео)

Локомотив (Пд) отнесе резервите на ЦСКА с 4:1, Европа все още е далече (видео)

Домакините се възползваха максимално от туризма на "червените", Лазаров и Златински развинтиха съперника

Локо (Пловдив) записа много важна победа в борбата си за зона Европа. „Смърфовете“ надиграха категорично ЦСКА с 4:1 в един интересен и приятен за окото мач. „Червените“ обаче излязоха без голяма част от титулярите си в тази среща, след като старши треньорът Милен Радуканов реши да ги запази за финала за купата на България срещу Славия.

Гостите тръгнаха повече от перфектно в мача с гол още в първите минути, но след това Локомотив обърна тотално нещата след прекрасната игра на лидерите Здравко Лазаров и Христо Златински.

Така Локомотив Пловдив вече дели четвъртото място с Локомотив София с 49 точки, но столичният отбор има по-добри показатели в директните двубои и зона Европа все още е много далеч. В последния кръг Локо (Пловдив) гостува на Черноморец, а Локо (София) на Славия.

Мачът започна отлично за ЦСКА. 9000 зрители по трибуните и много повече пред телевизионния екран видяха как още в 3-ата минута Станислав Костов пусна по фланга към Александър Тонев, а той центрира добре по земя в наказателното поле, където Емил Гъргоров изпревари Данчо Тодоров и вкара.

Не минаха обаче и 6 минути и домакините взривиха „Лаута“. След фаул отдясно Лазаров центрира в пеналта, където над всички се извиси Мартин Кавдански и отбеляза за 1:1 с удар до лявата греда.

Още шест минути трябваха на „смърфовете“, за да направят и пълен обрат.  След дълъг пас на Златински към Родригес, топката рикошира в Тонев и Трифонов и Лазаров, които бяха около нея, и изведе Родригес, който вкара под ъгъл без проблеми.

За третия гол трябваха вече само три минути. В 18-ата халфът вкара с глава от спорно положение за засада след ново центриране от фаул.

До края на първите 45 минути „червените“ не направиха нищо, за да променят развоя. През второто полувреме нещата пак не се промениха много. Радуканов вкара в игра Маркиньос, който трябваше да раздвижи малко нещата, но не се получи, а напротив.

В 69-ата минута Здравко Лазаров получи топката след дълъг пас на границата на наказателното поле и след груба грешка на Костадин Стоянов и Акуаро успя да изведе Златински, който отблизо нямаше проблеми да вкара втория си гол.

Единственият шанс за ЦСКА пък бе десет минути преди края, когато Маркиньос удари гредата след далечен удар.

В последните минути пък Златински можеше да направи и хеттрик, но Караджов спаси с крак.