3. Локомотив прегази Черноморец в снежната пелена на "Овча купел" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Локомотив прегази Черноморец в снежната пелена на "Овча купел" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Железничарите с комфортен аванс преди реванша след две седмици, първа победа за Кокала

Локо (София) записа първа победа при Емил Велев след загубите от Мастер за купата (1:3) и от Литекс за първенство (0:2). Столичните „железничари” надиграха с 3:1 силния отбор на Черноморец в първа осминафинална среща от турнира за Купата на България, проведена на стадион „Славия”, където през второто полувреме се образува снежна покривка, която закри очертанията на терена и наложи използването на оранжева топка. Димитър Илиев откри резултата в 8-ата минута. Светослав Петров покачи в добавеното време на първата част. Черноморец върна един гол чрез Терзиев в 57-ата минута, но резервата Антонио Павлов върна преднината от два гола на „червено-черните” в 75-ата минута. След две по-малко от две седмици е реваншът в Бургас.

Черноморец не познаваше вкуса на загубата от 15 септември, когато отстъпи в шампионатния мач в Монтана на едноименния отбор. Оттогава досега акулите се движеха във възходяща линия, като записаха осем победи и едно равенство. Но днес бургазлии не успяха да продължат серията си срещу амбицирания от Емил Велев Локомотив. Двата състава се срещнаха преди две седмици в столицата и тогава Черноморец взе категорична победа с 3:0, но днес получи три гола в своята врата, а успя да отбележи само един.

Двата отбора си размениха по едно положение преди Локомотив да открие резултата. В 8-ата минута Димитър Илиев се възползва от успоредно на голлинията подаване на Георги Христов и отблизо откри.

„Железничарите” можеха да удвоят своята преднина, но Стоян Колев изби ударите на Павел Петков и Георги Христов.

Локомотив играеше с по-голямо желание за победа, въпреки че си личеше, че Черноморец на този етап е по-обиграният отбор. Днес обаче бургазлии отстъпваха в мобилизацията си за победа. Във физическо отношение „акулите” също превъзхожда „железничарите”. Много по-бързи бяха синьо-белите, но тежкият хлъзгав терен преди почивката даваше предимство на домакините, които компенсираха всички свои недостатъци с огромното си желание.

Така в добавеното време на първата част Локо (Сф) вкара втори гол. Светослав Петров проби през центъра, подаде към Христов, който проби отляво, върна топката към дъгата на наказателното поле, където бе овладяна отново от Св. Петров. Той напредна между защитниците на Черноморец, надделя над тях с тяло и рязък дрибъл и  от точката на дузпата с премерен удар в долния десен ъгъл направи 2:0.

Черноморец все пак можеше да върне един гол преди почивката. Боли нанесе опасен удар под гредата, но Галев прояви рефлекс и спаси.

Старши треньорът на бургаския тим Димитър Димитров-Херо извърши две смени до началото на второто полувреме. Още през първото излезе Гаел Нулундулу, а на почивката в съблекалнята остана Лъчо Балтанов. На техните места съответно влязоха Дрянков и Цонков.

След подновяването на играта обаче заваля обилен сняг, който много бързо покри терена. Условията станаха тежки. По едно време не се виждаха очертанията на терена, а все още се играеше с бяла топка. Впоследствие на терена влезе оранжево кожено кълбо. То пък по-късно беше заменено от друго. Линиите станаха въображаеми, което затрудняваше реферите.

Преди това да стане обаче Черноморец намали изоставането си. Това стана в 57-ата минута, когато резервата Дрянков центрира в наказателното поле, където Терзиев сред купа от играчи засече топката в мрежата на Галев.

След това условията за футбол станаха тежки. Въпреки това Черноморец можеше дори да изравни. В 71-ата минута Дрянков излезе сам срещу Галев след извеждащ пас на Боли и стреля, но вратарят прояви фантастичен рефлекс и изби топката в ъглов удар.

Четири минути по-късно Локо вкара трети гол. 3-1 направи резервата Антонио Павлов. Той комбинира с Телкийски. Мечо тръгна отдясно, подаде в пеналта към Митко Илиев, който пусна успореден пас към нахлуващия Антонио Павлов, който с мощен удар до близката греда вдигна на крака зъзнещите зрители по трибуните.

В 84-ата минута резервата Йорданов стреля с глава, но вратарят на Локо Галев захлупи топката на самата голлинията.

В 87-ата минута след тъч на Паланков, топката попадна у Дрянков, който нанесе силен удар, топката рикошира в гърба на Мартин Димитров и застрашително полетя към горния десен ъгъл на вратата, но Галев прояви изумителен рефлекс и изби от сглобката в корнер.

В 91-ата минута Добре стреля с левия крак от свободен удар точно в сглобката, но Колев прояви невероятен рефлекс подобно на своя колега, избивайки.

В 92-ата минута Локомотив създаде нова опасна атака. Кристиян Добрев влезе в наказателното поле, подаде към Павлов, който стреля, топката срещна тяло на защитник в синьо-бяло, след това попадна в краката на Митко Илиев, който нанесе отново много силен удар и само безкрайният късмет не доведе до четвърти гол във вратата на Колев, като топката премина на сантиметри от вратата му.

Реваншът е на 15 декември, събота, от 13:00 ч на стадион „Лазур” в Бургас.

szólj hozzá: l-c

Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна!

Треньорът на Черно море бе много доволен от успеха в дербито срещу Спартак

Кириякос за призивите на феновете на Спартак (Варна): Всеки има право на мнение!

"Дузпата ни извади от равновесие", коментира той след загубата в "морското" дерби

Феновете на Спартак (Варна) призоваха Георгиу да си подаде оставката

"Соколите" загубиха от Черно море с 0:2

Венци Стефанов: Едва ли Загорчич е забравил телефона ми, може да ми се обади

Босът на Славия коментира нападките срещу него

Алекс Колев: Знаехме, че ни очаква тежък мач, тъй като Левски играе трудно тук

Нападателят все пак бе доволен от успеха над Славия

Заги с тежки критики към ръководството на Славия: Обстановката е трагична!

Той бе много разочарован след загубата от Левски

Генчев: Трябва да си извадим много поуки от този мач

Той все пак бе доволен от успеха над Славия

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч