3. Локомотив (Сф) нанесе първа загуба на Славия в столичното дерби (СНИМКИ+ВИДЕО)

Локомотив (Сф) нанесе първа загуба на Славия в столичното дерби (СНИМКИ+ВИДЕО)

Иво Иванов донесе успеха на "железничарите", Платини удари греда, а Божидар Митрев отчая "белите" със серия отлични спасявания

Локомотив (София) нанесе първа загуба на Славия в шампионата и победи с 1:0 на своя стадион в „Надежда” в 4-ия кръг. Иво Иванов вкара победното попадение за „червено-черните” с неотразима тупалка в добавеното време на първата част.

С победата Локомотив изпревари Славия в класирането и има 6 точки на трето място, докато Славия е временно 4-ти с 5 преди другите мачове от кръга.

Близо 3 000 фенове озвучиха с песните си стадион „Локомотив”. Над 200 човека беше агитката на „белите” и замириса на дерби. Първата част беше много интересна и предложи много по-стойностен футбол от този, който видяхме на последното Вечно дерби.

ГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Двубоят започна с бърза размяна на голови положения. Митрев извади тупалка на Манзоро към горния десен ъгъл, а Даниел Генов нахлу отдясно пред другата врата и Георги Петков спаси шута на Ливраменто в долния ъгъл.

До средата на полувремето опасностите секнаха, но играта беше бърза и динамична. Георги Петков демонстрира, че внимава и се хвърли, за да лови топката точно преди Шехуди да стреля след едно меле. Локо имаше и претенции за дузпа, когато удар на Иво Иванов се удари в тялото на Генчев, но съдията Тасков Тасков замълча.

Мишел Платини беше напълно незабележим до 24-ата минута. Тогава бразилецът открадна топката от Камен Хаджиев, навлезе в наказателното поле и от движение разтресе напречната греда зад Митрев.

Последваха нови отлични вратарски намеси.  Том пусна късо от фаул за Даниел Генов, а Гошо Петков плонжира и изби от долния десен ъгъл. Докато вратарят беше на земята, Шехуди имаше страхотен шанс на празна врата, но пропусна при опита за добавка.

След точно половин час Платини пусна за Фонсека, последва отлично насочен удар и Божидар Митрев пак прояви рефлекс и спаси сигурен гол. Манзоро също пробва да го преодолее стража и премина трима защитници преди да бие на сантиметри покрай гредата.

В 38-ата минута Славия имаше своя пореден шанс. Платини пое вляво и пусна за Бургзорг, той намери Фернандо Да Силва, който остана очи в очи с Митрев и вратарят изби с крак пред голлинията.

След всички тези пропуски и спасявания вече всички виждаха как почивката идва при нулево равенство, но в добавеното време на първата част Ливраменто центрира от пряк свободен удар, топката се отклони от крака на Цветорми Панов и попадна у Иво Иванов, който със снаряд около границата на наказателното поле прониза мрежата за 1:0 в полза на Локомотив (София).

През втората част качеството на двубоя спадна драстично и може би най-вече защото физическите сили напуснаха много от играчите и скоростта в атаките я нямаше. Веднага след подновяването на играта Владислав Романов получи отлична топка от фланга, но пропусна отблизо.

Митрев за пореден път лови след удар на Платини, а нов шут на кариоката спря от външната страна на мрежата.

Славия продължи с опитите за изравнителен гол, но Митрев изглеждаше непробиваем днес. В 71-ата минута Митрев изби мощен шут на Платини от пряк свободен удар към долния десен ъгъл, а при добавката отрази и изстрела на Фернандо Да Силва.

До края играта бе завладяна от напрежението и Локомотив пазеше своя аванс, а Славия нямаше идеи как да надхитри Митрев след всичките му геройски прояви и „белите” за първи път загубиха този сезон.