3. Локомотив (Сф) си върна третото място и отказа Черно море от битката за топ 6 (+ВИДЕО)

"Железничарите" биха варненци с 2:1 в снежна виелица в квартал "Надежда" след отворен мач с много положения

Локомотив (Сф) си върна третото място в А група след домакински успех с 2:1 над Черно море в 21-ия кръг на А група в снежната виелица в квартал „Надежда”. Преслав Йорданов и Даниел Генов донесоха четвърта поредна победа на „железничарите” в първенството, а гол на резервата Коконов не стигна на Черно море за точка и варненци отпаднаха окончателно от битката за топ 6.

Локомотив направи дубъл срещу варненци този сезон, след като ги победи с 1:0 край морето през есента. Отборът на Димитър Васев е трети с 38 точки, а Черно море остана осми с 28 и вече няма как да се бори за топ 6 в последния 22-и кръг от редовния сезон.

От първата минута мачът бе динамичен с множество атаки към двете врати. Том опита ниско центриране отляво във втората минута, но май без да иска нацели близката греда. При последвалата бърза контра на Черно море Паланков центрира добре за Бижев, който остана малко под топката и с глава сам срещу Митрев стреля над целта.

Стенио открадна от Старокин, а ударът му от дистанция профуча опасно над вратата. От другата страна Преслав Йорданов засече центриране на Том, но позицията беше много трудна и нямаше опасност.

Добра триходова комбинация остави Клок зад защитата, но тежкият терен му попречи и Траянов успя да се върне, за да му избие в корнер. Корнерът за Черно море се превърна в мълниеносна контра на Локомотив, Румен Трифонов получи вляво и напредна, умело изчака включването на Преслав Йорданов и му подаде ниско на втора греда, а деветката с лекота се разписа на празна врата за 1:0 в 17-ата минута.

След половин час игра Митрев бе изненадан от коварно центриране на Михаил Венков отляво и изби доста неуверено пред вратата, но за негово щастие Бранеков изчисти пред налитащите Паланков и Курьор.

Никола Спасов не бе доволен от играта на Петър Златинов на левия фланг и в 36-ата минута пусна Иван Коконов на негово място. Тази смяна се оказа гениален ход, защото само 7 минути по-късно точно Коконов изравни резултата.

Резервата пое топката вляво, отлично залъга Елтон, че ще стреля и го подмина преди да матира Митрев с нисък удар по диагонала за 1:1 две минути преди почивката.

В добавените две минути на първата част Локомотив бе близо до втори гол. Бадема подаде вляво на набралия скорост Даниел Генов, неговият нисък удар преодоля вратаря, но Венков спря топката пред голлинията и хладнокръвно я ескортира извън терена покрай гредата в корнер. След него Клок изрита Генов в опит да изчисти, но съдията не даде дузпа, а край на първата част.

Дошлият от Лудогорец Себастиан Еранандес влезе на почивката за варненци и с първото си докосване в мача направи огромен пропуск. Веднага след подновяването на играта Паланков си проби път през центъра и стреля, Митрев изби, а Бижев върна за Ернандес, който от чиста позиция прати високо в небесата.

„Червено-черните” отговориха с чисто положение за Преслав Йорданов, който бе изведен отляво, но сам срещу вратаря не нанесе добър удар и Чанович изби. След корнера стана голямо меле, но шутът на Гъргоров бе спрян от защитник.

Удар на Курьор бе избит от защитник със шпагат, а Ернандес се вмъкна между Бранеков и Трифонов при меко центриране, но засече неточно с глава.

Чанович направи голяма грешка и изпусна топката след центриране на Елтон, но Йорданов  не очакваше и вратарят имаше време да лови от втори опит. Три минути по-късно Ернандес бе изведен вдясно от Бижев и пусна пред вратата, но една крачка не стигна на Коконов да засече в мрежата.

Преслав Йорданов литна Кулибали и стреля с боц, за да накара Чанович да боксира. В 76-ата минута Влади Романов чудесно пусна за Елтон вдясно, Гъргоров се размина с паса почти от аутлинията, Чанович изби леко, но само до Даниел Генов, който от 10-ина метра прониза мрежата и Локомотив поведе с 2:1.

До края Локомотив пропусна три перфектни възможности да си реши мача и се наложи да трепери до самия край.

Романов получи отдясно и докато всички очакваха пас той стигна до вратаря с топка в крака само за да бие право в него. Преслав Йорданов фронтално пред врата се подхлъзна и би неточно, а Романов се размина с топката на дузпата след пас на деветката и гостите се разминаха с трети гол, но пак загубиха.

В следващия последен 22-и кръг от редовния сезон Локо (Сф) гостува на Берое в неделя (15 март), а Черно море е домакин на аутсайдера Хасково в петък (13 март).