3. Локомотив (София) оцеля в А група, след като си го върна на Славия (ВИДЕО+СНИМКИ)

“Железничарите” се наложиха с 2:0 пред 300 човека в “Надежда”

Локомотив (София) победи Славия в столичното дерби от 37-ия кръг на А група и така си осигури място в елита на първенството и през следващия сезон. “Железничарите” се наложиха с 2:0 пред около 300 човека на стадиона в квартал “Надежда” и след като Берое победи с категоричното 5:0 Черноморец в Бургас, тимът Димитър Васев вече спокойно може да мисли за следващия сезон в първия ешалон.

Голмайстори за “червено-черните” станаха лидерът на отбора Маркиньос и Димитър Илиев. Така, Локо (София) има вече актив от 51 точки. Славия остава с 46 самона 2 пред “акулите” на Димитър Димитров-Херо.

Интересен факт след този двубой е, че главният съдия Станислав Тодоров не показа нито един жълт картон.

Срещата започна в спокойно темпо. Като цяло през първото полувреме домакините показаха по-голямо желание за трите точки и през цялото време атакуваха и напълно логично стигнаха рано до откриване на резултата. Голът падна след статично положение. Топката бе центрирана от ъглов удар, в наказателното поле Апатич изпусна Маркиньос, който с глава от около метър не сгреши.

Гостите от Славия трудно стигаха до вратата, пазена от Божидар Митрев. Галин Иванов имаше добра възможност да отбележи за “белите”, но шутира право в ръцете на бившия страж на Левски. Защитниците на тима от “Овча купел” на моменти действаха много разконцентрирано и много елементарно допускаха нападателите на “червено-черните” да стигат до наказателното поле. Том и Димитър Илиев имаха също много добри възможности да направят преднината по-комфортна, но Георги Петков не допусна повече голове, благодарение на добрите си изяви.

В самия край на частта “белите” леко се активизираха и започнаха да владеят повече топката, но това не им помогна особено. Гостите си подаваха топката много, атаките им бързо се притъпяваха, което позволяваше на защитниците на Локо да се подредят добре по местата си. Все пак Иванов отправи опасен удар с глава, при който Митрев не помръдна, но топката профуча покрай дясната греда.

Локо (София) започна ударно втората част и на два пъти застраши много опасно Петков. Той обаче показаха класата си и запази мрежата си начален гол. Футболистите на Славия като цяло влязоха по-добре във второто полувреме. Играчите на Милен Радуканов играха по-концентрирано и създадоха много повече положения пред вратата на Митрев за разлика от първата част.

Точна на спора обаче в този двубой сложи Димитър Илиев, който получи добър пас от Матютю в наказателното поле и не остави никакви шансове на Петков. Шалаев пропусна възможността да отбележи почетно попадение за “белите”, след като неговият удар срещна гредата.