3. ЛОШО! Нагъл рефер посече ЦСКА в Пилзен (ВИДЕО+СНИМКИ)

ЛОШО! Нагъл рефер посече ЦСКА в Пилзен (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Червените" паднаха с 0:2 от Виктория в скандален мач

Виктория (Пилзен) победи ЦСКА у дома с 2:0 в първия плейофен сблъсък между двата отбора от турнира за Лигата на конференциите.

Поражението сложи край на историческите серии без такова в Европа както на „червените“, които бяха непобедени от 6 двубоя, така и на треньора им Стойчо Младенов.

Наставникът нямаше загуба от 18 години или иначе казано в 13 поредни срещи като предводител на „армейците“. Сега обаче той ще трябва да намери начин да обърне развоя на сблъсъка в София след седмица, когато е реваншът.

Мачът на стадион "Досан Арена" в Чехия бе белязан от скандално съдийство, тъй като на домакините бяха спестени дузпа, директен червен картон и явна засада при първото попадение.

Арбитърът Тиаго Мартинш от Португалия взе още няколко грешни решения по време на срещата, която в крайна сметка приключи с успех на Виктория.

Треньорът на „червените“ Стойчо Младенов не направи нито една промяна в титулярния състав, който започна в предишните два европейски двубоя срещу Осиек, но домакините започнаха по-добре мача.

Още във втората минута Вальо Антов трябваше да се намесва решително, а в третата Густаво Бусато направи първото спасяване в мача след изстрел на Павел Шулц от границата на наказателното поле.

Първият опит на ЦСКА да порази целта бе дело на Греъм Кери в 8-ата минута, но топката мина далеч от вратата.

Две по-късно обаче Виктория нанесе своя удар, макар и след засада.

В такава бе Радим Резник, който получи извеждащ пас в пеналта, спря на гърди и стреля.

Густаво Бусато успя да спаси, но непокритият Милан Хавел отблизо прати топката в мрежата и откри резултата в 11-ата минута.

Въпреки скандалното начало обаче ЦСКА успя бързо да отговори. Шест минути след попадението „червените“ бяха на сантиметри от гола, но нямаха късмет, тъй като топката се удари в гредата след мощен шут на Яник Вилдсхут.

Не след дълго Виктория имаше нова добра възможност, но първо Бусато се справи, а после Антов изчисти в корнер.

В 25-ата минута Кери пробва за втори път да порази вратата и този път я улучи, ала стреля право в обсега на вратаря и Алеш Хрушка спаси.

При ответната атака и неговият колега Бусато трябваше да се намесва, след едно атрактивно изпълнение и разбъркване в наказателното поле, с което обаче стражът се справи.

Последваха равностойни минути, в които мачът се накъса заради множество нарушения, две рутинни спасявания на Бусато, жълт картон за Жорди Кайседо и два корнера за Виктория, но други попадения до почивката не паднаха.

ЦСКА започна по-уверено второто полувреме и още в началото му имаше основателни претенции за дузпа.

В 49-ата минута Жеферсон бе ударен в наказателното поле с лакът в главата, което явно остана незабелязано от съдийската бригада, защото нарушението трябваше да доведе до 11-метров наказателен удар и директен червен картон.

Последваха два далечни изстрела от дистанция, по един от всеки отбор, както и точен такъв на Джон Мускера, ала право в ръцете на Бусато.

В 68-ата минута не бе отсъден и фаул срещу последния във вратарското поле, което допълнително повиши напрежението на терена.

Така се стигна до 72-ата минута, когато Павел Буча стреля по земя и Бусато спаси, но при подобие на първия гол бе оставен непокрит футболист и Джон Мускера удвои отблизо аванса на домакините – 2:0.

Стойчо Младенов отговори с офанзивна промяна и замени Вилдхуст с нападателя Бисмарк Чарлс и 5 минути след втория гол Греъм Кери можеше да намали. Той опита много атрактивно изпълнение в близост до линията за тъч, но Хрушка внимаваше и изби в корнер.

Две минути след това, в 79-ата, чехите също удариха греда. Това стана след силен удар на Мускера и докосване на Бусато, което не позволи на топката да спре в мрежата на „армейците“ за трети път.

В 87-ата минута Амос Юга нямаше шанс с изстрел след корнер, дошъл след отличен пробив на резервата Чарлс и опит на Кайседо да овладее.

Така Виктория спечели с 2:0 и взе добър аванс преди реванша в София. Той е на 26 август (четвъртък) от 20:00 часа и ще се играе на националния стадион "Васил Левски".

ВИКТОРИЯ (ПИЛЗЕН) – ЦСКА 2:0
1:0 Милан Хавел (11)
2:0
Джон Мускера (72)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ВИКТОРИЯ: 16. Алеш Хрушка, 14. Радим Резник, 35. Филип Каша, 4. Лудек Перница (к), 24. Милан Хавел, 39. Доминик Яношек, 20. Павел Буча, 50. Адриел ба Луа, 18. Джон Мускера, 31. Павел Сулч, 15. Томаш Чори;

Треньор: Михал Билек;

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 18. Брадли Мазику, 26. Валентин Антов (к), 2. Юрген Матей, 19. Иван Турицов, 21. Амос Юга, 3. Жеферсон, 8. Греъм Кери, 30. Яник Вилдсхут, 10. Георги Йомов, 9. Жорди Кайседо;

Треньор: Стойчо Младенов;

Главен съдия: Тиаго Мартинш (Португалия)

Стадион: "Досан Арена".

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза