3. ЛУДО ДЕРБИ: Левски спря черната серия и пътя към титлата на ЦСКА (ВИДЕО+СНИМКИ)

ЛУДО ДЕРБИ: Левски спря черната серия и пътя към титлата на ЦСКА (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Сините” наваксаха пасив от два гола след почивката, двата тима завършиха мача с човек по-малко

ЦСКА и Левски не се победиха и завършиха наравно 2:2 във вечното дерби от XXX кръг на Първа лига.

Двата отбора си разделиха по едно полувреме на Националния стадион, като „червените” бяха по-добри през първото и поведоха с 2:0, но през второто допуснаха изравняване и така техните опоненти спряха серията си от четири поредни поражения в групата на майсторите.

По време на паузата наставникът на „сините” Делио Роси замени Антонио Вутов с Роман Прохакза и неговите момчета надиграха съперника след почивката, а в крайна сметка двата тима останаха с човек по-малко заради червени картони на Серджиу Буш и Жеферсон.

Треньорът на домакините Стамен Белчев пък трябваше да направи две принудителни промени, защото Енрике Рафаел и Кристиян Малинов получиха контузии.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ ДЕРБИТО ВИЖТЕ ТУК!!!

Иначе „сините” не успяха да нанесат нито един удар през първите 45 минути, като не стигнаха дори до корнер и трудно напускаха своята половина.

Още в самото начало на мача завърналият се след наказание голмайстор на „армейците” Фернандо Каранга бе фаулиран в наказателното поле от Божидар Митрев и сам превърна дузпата в гол в шестата минута, пращайки вратаря в обратния ъгъл, за да открие резултата – 1:0.

Неговият сънародник Рафаел Енрике пък го удвои в деветата минута, след като напредна по фланга и с диагонален изстрел в близкия ъгъл прати топката в гредата, а после в мрежата на Левски за 2:0.

Шест минути преди паузата Каранга направи фрапантен пропуск, след като се озова сам срещу вратаря, но стреля на сантиметри от целта.

Така ЦСКА се оттегли на почивка с комфортен аванс от 2:0.

Наставникът на Левски реагира и замени Антонио Вутов с Роман Прохазка на почивката, а след нея момчетата на Делио Роси изглеждаха преобразени.

Още в 48-ата минута Иван Горанов започна една атака на Левски и впоследствие я завърши резултатно с глава след отлично центриране на Милош Цветкович - 2:1, реализирайки дебютното си попадение за "сините".

То смути „червените” и те започнаха да действат неориентирано в защита, а опонентите им се възползваха по най-добрия начин.

В 61-ата минута Серджиу Буш се измъкна от Божидар Чорбаджийски и върна топката към Паулиньо, който от близка дистанция изравни резултата с удар от движение.

Секунди след това Енрике имаше шанс да вкара трети гол за ЦСКА, но прати топката във външната част на мрежата.

После той, а и Кристиян Малинов получиха травми, като до края Левски можеше да стигне до пълен обрат.

В 81-ата минута Фернандо Каранга вкара гол, който бе справедливо отменен заради засада, а секунди след това нервите взеха връх в дербито.

Първо Жеферсон извърши грубо нарушение срещу Буш, но последният не му остана длъжен и го изблъска с ръце на тревата.

Арбитърът показа червени картони и на двамата, което доведе до негодувание сред феновете на "армейците" и те започнаха да хвърлят всевъзможни предмети по терена, а Буш трябва стигне до тунела под щитовете на полицията.

Три минути по-късно Обертан направо непростим пропуск след поредната грешка в „червената” отбрана и стреля над вратата от чудесна позиция, а в самия край Николай Бодуров се намеси решително след пробив на Паулиньо.

Така двата отбора си поделиха точките и ЦСКА остана със 70, изоставайки на пет от лидера Лудогорец, който е с мач по-малко, защото по-късно приема Берое.

Левски пък има с три по-малко от старозагорци, заемайки четвъртото място с 51 в своя актив.

След седмица „сини” и „червени” ще се срещнат в четвъртото издание на вечното дерби за сезона.

Двата тима излизат в сряда за полуфинален реванш от турнира за Купата на България, след като ЦСКА загуби първия като домакин с 0:2.

Красимир Балъков отрече, че ще поеме Хебър

Той определи като спекулации тиражираните информации

Новият шеф на Спартак Варна пред NS за бъдещето на клуба

Новият изпълнителен директор на Спартак Варна Иван Кирилов обяви двете си приоритетни цели

Венци Стефанов за Загорчич: Да отида с букет цветя?

Президентът на Славия обясни идеологията на клуба

Черно море играе контрола без Илиан Илиев

Спарингът ще бъде воден от Веселин Бранимиров

Камара с контузия след мача на Лудогорец с Локомотив (Пловдив)

Офанзивният халф влезе в лазарета

Кишишев хвали Илиан Илиев за работата му в националния

Бившият защитник чака две победи срещу Люксембург и Северна Ирландия

Напрежение в Спартак Вн заради забавени заплати

Член на УС на клуба лично е обещал на футболистите, че в четвъртък всичко ще им бъде платено и занапред плащанията ще са редовни

Паро за ЦСКА: Няма как със случайни играчи да създадеш голям отбор