3. Лудогорец докосна 11-та! (ВИДЕО)

Лудогорец докосна 11-та! (ВИДЕО)

"Орлите" надвиха драматично Левски

Лудогорец докосна 11-та!  (ВИДЕО)

Лудогорец капарира единадесетата си поредна титла на България, след като постигна драматична победа с 2:1 над Левски в голямото дерби от 23-ия кръг на efbet Лига.

Шампионите стигнаха до трите точки с гол на Пиерос Сотириу в 90-ата минута. Преди това "сините" бяха повели чрез Билал Бари (20'), а в 62-ата минута Алекс Сантана изравни.

След неговия гол "орлите" натиснаха и логично стигнаха до успеха, с който събраха 57 точки и вече имат 8 т. преднина пред преследвача си ЦСКА. Левски пък записа 18-ти пореден мач без победа над Лудогорец в първенството и заема 5-та позиция с 33 т.

Това беше и първо поражение за "сините" от 30 октомври, когато паднаха с 0:1 от Черно море във Варна. Също така Лудогорец се превърна в първия отбор в историята у нас, който постига седем поредни победи над Левски.

Дербито започна на високо темпо и още в първите минути и двата отбора създадоха по опасно положение. Келиан ван дер Каап не се ориентира добре и позволи на Спас Делев да стреля, но покрай целта.

После Левски пое инициативата и изпълни три поредни корнера. След последния Илиан Стефанов шутира от точката за дузпата, но Серджио Падт с добра намеса изби. Дербито продължи с атаки към двете врати и Пиерос Сотириу засече хубаво подаване на Делев, но право в ръцете на Николай Михайлов.

В 20-ата минута Левски поведе! Хосе Кордоба проби отлично по фланга и преодоля Делев. Последва центриране в наказателното поле, където Билал Бари засече за 1:0 и прекъсна головата си суша с първо попадение през пролетния дял и общо шесто за сезона.

Лудогорец се опита бързо да отговори и Делев беше изпуснат, но ударът му беше неточен и излезе в аут. Но и "сините" не се отказаха да атакуват и хубаво изпълнение на Уелтън мина над вратата.

После нервите взеха връх и Сотириу и Сонко Сундберг получиха жълти картони. В 40-ата минута Алекс Сантана беше оставен да напредне и отправи силен изстрел, но много неточен. До края на полувремето неточно изпълнение на Патрик-Габриел Галчев от фаул беше най-интересното, което се случи в Разград. В това число не влиза страхотен шанс пред Кирил Десподов, който той пропиля, но впоследствие беше маркирана и засада.

На почивката Анте Шимунджа направи двойна смяна. В игра се появиха Антон Недялков и Клод Гонсалвеш за сметка на Жордан Икоко и Мануел Шоу. Разградчани веднага се хвърлиха в атаки да обръщат мача и Десподов беше изведен, но Ники Михайлов го изпревари. Това не притесни Левски и по-късно Илиан Стефанов беше изпуснат във вратарското поле, но не успя да засече.

Дербито продължи да е интересно и Михайлов улови удар от фаул на Десподов в долния десен ъгъл. Натискът на шампионите се засилваше с всяка изминала минута и Левски не се огъваше до 62-ата минута. Тогава резервата Недялков пусна пас по земя в наказателното поле, където Сантана беше изпуснат и с удар без забавяне се разписа за 1:1.

В 66-ата минута "сините" получиха още лоши новини. Михайлов се контузи и беше принудително заменен от младия вратар Пламен Андреев, който взе и капитанската лента. Четвърт час преди края Галчев центрира на далечната греда, където Бари се измъкна и засече с глава, но вратарят лиши мароканеца от втори гол в голямото дерби. Лудогорец отговори чрез Рик Джонатан, който набързо два пъти засече с глава, но все в аут.

В 87-ата минута Лудогорец можеше да поведе след снаряд на Сотириу, но Андреев показа, че младостта не е порок и с чудесна намеса изби в корнер, след който защитата на гостите се справи. В 90-ата минута шампионите стигнаха до важната победа. След изпълнение на корнер, Сотириу беше изпуснат и засече майсторски, за да оформи крайното 2:1!

В дългото добавено време Левски се опита да изравни, в 99-ата минута получи фаул отдяно на наказателното поле, но не се възползва и допусна четвърта поредна загуба в Разград.

Лудогорец – Левски 2:1