3. Лудогорец докосва третата си титла след гол в предпоследната минута срещу ЦСКА (ВИДЕО+СНИМКИ)

Двата тима завършиха с по 10 души, “орлите” с една кошница пропуски през целия мач

Лудогорец изстрада четвъртата си победата за този сезона над ЦСКА. “Орлите” се наложиха с 1:0 с гол в предпоследната минута на срещата, дело на Йерун Луму. Така тимът на Стойчо Стоев докосва третата си титла в А група - вече 7 точки пред “червените” и на 8 пред Литекс.

Апостол Попов бе в основната на поражението, защото бранителят не успя да покрие навреме на Луму и младият холандец с атрактивен плонж вкара решителното попадение. Малко след това той не сдържа нервите си и скочи грубо срещу Георги Терзиев, заради което получи директен червен картон. Малко по-рано Козимин Моци също бе изгонен, но “червените” така и не се възползваха от численото си предимство.

“Лудогорец Арена” бе пълен - капацитет от 6500 места бе почти зает.

Първото полувреме започна с натиск на Лудогорец, като “орлите” още с първия съдийски сигнал се впуснаха в атака. Гостите от София приеха действията да се развиват в тяхната половина на терена. Въпреки това момчетата на Стоев трудно стигаха до чисти положения заради добре подредената “червена” отбрана, която бързо се прегрупираше и затваряше фланговете. По десното крило Мисиджан действаше много активно и като цяло създаде немалко грижи на Апостол Попов.

Играчите на ЦСКА разчитаха предимно на контраатаки, като самотник в нападение стоеше Омар Косоко, до когото топката рядко стигаше. Към средата на частта той се пребори за една топка около средата на терена и напредна уверено, демонстрирайки добра класа. Нападателят напредна и навлезе в наказателното поле, но вместо да подаде, въпреки че имаше и така опция, той реши да стреля, но прати кълбото в тялото на бранител. Но това бе и най-запомящото се, което направи за първите 45 минути.

В 19-ата минута Тони Силва завърши бърза атака на своите с точен и опасен удар към Владо Стоянов, който обаче следеше ситуацията и изби. Това бе и най-сериозното положение пред неговата врата за първата част. Докато домакините на няколко пъти имаха много добри възможности да излязат напред в резултата. Мисиджан, Марселиньо и Минев направиха сериозни пропуски.

Като цяло прези тази част Лудогорец владееше повече топката, създаваше повечето положения. На моменти играта се накъсваше от големия брой нарушения най-вече извършвани от футболистите на софиянци. При тях като че ли липсваше агресия, докато “орлите” не бяха точни в завършващата фаза.

В края на полувремето емоциите взеха връх и Данчо Минев и Тони Силва се спречкаха край флагчето за корнер в половината на ЦСКА, като всичко завърши с жълти картони и за двамата.

През второто полувреме статуквото на терена не се промени. Лудогорец продължи да доминира да създава положение след положение. Докато “червените” се браниха и разчитаха на противникови грешки. Като цяло Владо Стоянов нямаше почти никакна работа.

Футболистите на тима от Разград през цялото второ полувреме играха пред вратата на ЦСКА, а в редиците на “червените” липсваха всякакви идеи. Напрежението на моменти дори ги принуди да направят детински грешки, от които обаче домакините не се възползваха.

В последните 10 минути инфарктните ситуации се редяха една след друга. Първо в 84-ата минута Жуниор Кишада не успя да преодолее Райс Мболи от упор, а това доведе до контраатака за ЦСКА. Неманя Милисавлевич успя да се измъкне от Козмин Моци при централната линия и се канеше да продължи с набега си, когато румънецът го посече брутално. Съдията Ивайло Стоянов не се подвоуми и вдигна директен червен картон на бранителя.

Само секунди по-късно друга резерва на „армейците“ - Иван Маркович открадна топката в половината на противника, напредна към вратата, но от 19 метра шутира безкрайно неточно.

Така се стигна до 89-ата минута, когато Кайсара за пореден път бе оставен да центрира отдясно. Апостол Попов закъсня фатално с покриването на Йерун Луму и младокът с атрактивен плонж прониза мрежата за 1:0.