3. Лудогорец и Ботев (Пд) разделиха по едно полувреме и не си вкараха (ВИДЕО+СНИМКИ)

Разградчани записаха първо равенство в първенството, останаха на върха с 4 точки аванс, Владо Стоянов с комоцио

Лудогорец и Ботев (Пд) завършиха 0:0 във втората среща от 11-ия кръг на „А” група. Двата отбора си размениха по едно полувреме. Преди почивката Ботев беше по-активен в предни позиции, като Анисе беше най-близо до гола. След подновяването на играта Лудогорец действаше по-настъпателно, но само веднъж успя да уцели вратата, когато Мисиджан отправи истински снаряд, обезвреден със сетни усилия от Стаховяк.

Лудогорец загуби своя вратар Владислав Стоянов още в началото, когато националът получи тежък удар от Анисе при единоборство. Оказа се, че стражът е получил комоцио и до края пази Иван Чворович. Той не допусна колебания.

Равенството е първо за разградчани, които събират 25 точки на върха в класирането. Втори остава Ботев с 21, като разликата от 4 точки между тях се запази. Следват Литекс с 19 и Левски с 18. ЦСКА, който е със 16, и Локо (Пд), който е с 16, са с мач по-малко.

Още в началото вратарят на Лудогорец и националния отбор Владислав Стоянов получи тежък удар в главата и в 17-ата минута бе заменен. При един извеждащ пас в 4-ата минута Анисе не можа да предпази стража, като стовари коляно в главата му. Под рамката застана Иван Чворович.

Той улови спокойно една топка в 18-ата минута, когато Анисе пропусна да я прати във вратата му от непосредствена близост след пробив на Сърмов отляво.

По-настоятелната игра на Ботев продължи. В 25-ата минута Шоко сбърка в наказателното поле и Ромарио моментално би, но Барт застана на пътя на топката.

Най-чистото положение за „канарчетата” дойде в 26-ата минута, когато Галчев изведе Анисе. Малгашът напредна сам срещу вратаря Чворович, който обаче скъси ъгъла. Последва удар право в тялото на стража.

Въпреки тези пропуски на гостите, домакините имаха превъзходство в притежанието на топката – 60% срещу 40%. Но само това. Иначе разградчани пробваха няколко удара, които по една или друга причина не попаднаха в очертанията на вратата, пазена от Стаховяк.

Най-добрата ситуация за тях дойде точно преди почивката, когато Мисиджан сервира топката за Марселиньо, чийто удар от воле мина на около половин метър над напречната греда.

Наставникът на домакините реагира и за второто полувреме пусна Мишо Александров вместо Иван Стоянов. Александров раздвижи играта на „орлите”, като осъществи няколко пробива, които обаче не завършиха с голови удари от неговите съотборници.

В 54-ата минута Мисиджан изстреля същинска кандилка към горния ляв ъгъл, но Стаховяк успя да избие. 4 минути по-късно Шоко си освободи пространство и сантиметри го разделиха от гол под гредата.

Ботев беше принуден да се прибере в своята половина. 15 минути преди края Грънчаров изчисти пред опразнената врата центриране от аутлинията на Марселиньо, който преодоля Стаховяк.

Към края Ботев изнесе играта в по-предни позиции и двубоят стана двуостър, но без реални положения. Единствено в добавеното време Стаховяк изчисти решително прострелно центриране на Александров отдясно.

Така след три поредни победи в първенството Лудогорец записа равенство, което е първо за тях през този сезон. Ботев продължава да има колебливи изяви, като в последните си 5 мача има 2 победи, 2 равенства и 1 загуба.

НА ЖИВО: Хебър - Септември Сф 1:2

"Зелените" с човек по-малко, гледайте мача тук...

Удариха нова тесла на феновете на Черно море преди битката за Варна

Невиждана охрана за битката за Варна

Полицията ще е на щрек за евентуални сблъсъци между двете агитки

Славия все още не е взела решение за френски защитник

Загорчич ще решава по-късно дали да задържи Жордан Варела

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша с ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза