3. Лудогорец и Литекс стигнаха до равен в изнервено дерби (ВИДЕО)

Лудогорец и Литекс стигнаха до равен в изнервено дерби (ВИДЕО)

Гостите от Ловеч играха с 10 души цяло второто полувреме за крайното 1:1

Лудогорец и Литекс стигнаха до равенство в дербито на върха в А група. Двубоят от 10-и кръг на елитното  първенство се проведе на стадион „Лудогорец Арена” и завърши при резултат 1:1. Голмайстори станаха Ареснио Нунеш и Джонатан Кафу.

Страхил Попов определено няма запомни с добро 130-ия си мач за Литекс. Още в началото на второто полувреме той получи директен червен картон след нарушение срещу Андрей Препелица.

Зарядът на двубоя се усети както на терена, където нервите на моменти взимаха връх, така и по трибуните. Във ВИП ложата на стадиона ръководните фигури в лицата на Ангел Петричев, Стойчо Стоилов и Трифон Попов стигнаха до конфликт, но след намесата на охраната до нищо по-сериозно от словесни престрелки не се стигна.

Литекс продължава да е първи в таблицата с 19 точки. Толкова има и вторият Лудогорец. Третият Левски е с 15 в актива си. "Сините" приемат в понеделник Ботев (Пловдив).

Двата отбора предложиха качествен за родните стандарти футбол през първата част. Домакините започнаха малко по-активно и с действия по фланговете се опитаха да намерят верния път към вратата на Баривиейра. Ловчанлии действаха компактно в защита и трудно позволяваше на съперника си да разгръща спокойно атаките си.

Гостите от Ловеч търсиха своите шансове и такъв дойде в 20-ата минута. С три паса „оранжевите” стигнаха до наказателното поле, Кристиян Малинов излезе сам срещу Милан Борян, но вместо да шутира реши да подава и дотичалият Йордан Минев пресече.

Три минути по-късно резултатът бе открит, като „оранжевият” отбор имаше повод да ликува. Асприля навлезе в наказателното поле, видя непокрития Арсенио и му подаде, като топката мина през куп от играчи. Той сам срещу вратаря не сгреши.

Домакините обаче бързо успяха да възстановят равенството. В 26-ата минута след страхотен рейд Марселиньо, който преодоля трима футболисти на Литекс, пусна към Кафу в пеналта, той отправи техничен удар и изравни. Топката се чукна в дясната греда и се оплете в мрежата.

Страстите също не липсваха. Козмин Моци направи много грубо нарушение, но сигнал не последва, което предизвика гневна реакция от скамейката на Ловеч. В края на частта, в наказателното поле на „оранжевите” Кешерю падна след контакт с Перес, но и при тази ситуация съдийски сигнал за нарушение не бе даден.

Втората полувреме започна кошмарно за Литекс. Капитанът на отбора Страхил Попов получи директен червен картон. Той влезе много грубо на Андрей Препелица, като се опита да играе за топката, но закъсня и бутоните му срещната глезена на румънеца.

След това, напълно очаквано, домакините напълно се настаниха в половината на Литекс и наложиха сериозен натиск. В игра се появи и Върджил Мисиджан, който внесе още повече бързина и острота в атаката на „орлите”. „Оранжевите” обаче се браниха добре и не допуснаха гол. Те дори можеха да вкарат в добавеното време след кинжална контраатака. Асприля изведе Горанов, той шутира силно, но Борян спаси.

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение