3. Лудогорец излъга Черноморец с 1:0 в дебюта на Стоев в "А" група +ВИДЕО

Лудогорец излъга Черноморец с 1:0 в дебюта на Стоев в "А" група +ВИДЕО

Роман Безяк вкара единственото попадение в срещата

Шампионът Лудогорец записа първа победа за новия сезон в "А" група, след като днес се наложиха трудно с 1:0 над тима на Черноморец. Срещата се игра на стадион "Лудогорец Арена" и бе от програмата на 2-ия кръг на групата на майсторите.

Това бе дебютна победа и за новия наставник на "орлите" Стойчо Стоев начело на тима в елита на България. Единственото попадение в мача бе дело на Роман Безяк в 57-ата минута.

Двубоят започна с хубава многоходова акция на "орлите", при която Стоянов намери Безяк в наказателното поле, той спря с пета за Кайсара, който стреля, но ударът му бе слаб и не затрудни Дашев.

След това положение обаче гостите се активизираха и в 8-та минута Петър Атанасов направи невероятен пропуск, след като от 3-4 метра не успя да засече хубаво центриране отляво на Уатара.

Последваха равностойни минути, а в 29-ата шампионите пропуснаха и най-чистата си ситуация за първата част, след като Минев центрира много добре в наказателното поле на гостите, където Бакалов налетя отблизо с глава на топката, но Дашев запази самообладание и спаси.

В самия край на полувремето "акулите" получиха две добри възможности за гол. Първо в 42-ата минута Маркиньо получи в наказателното поле, но изстрелът му бе неточен и излезе в аут. В следващата атака пътк Уатара проби за пореден път през Кайсара, навлезе в пеналта и шутира силно с левия крак, но Владо Стоянов показа страхотен рефлекс и спаси.

Наставникът на Лудогорец Стойчо Стоев пък трябваше да извърши принудителна смяна в 44-ата минута, когато Миро Иванов замени контузилия се Димо Бакалов.

Втората част стартира с добра възможност за Гаел, който овладя пред пеналта на домакините и шутира ниско с десния крак, но стражът на Лудогорец внимаваше и спаси.

Последваха минути на териториален превес на "орлите" преди да се стигне до 57-ата минута, когато Минев намери Марселиньо в наказателното поле, бразилецът стигна до самата аутлиния и подаде за Безяк, който от 2 метра не сбърка за 1:0.

След попадението шампионите започнаха да разиграват по-спокойно в центъра, опитвайки се да изтеглят в по-предни позиции играчите на Черноморец. В 74-ата минута Кишада получи пред пеналта на гостите, финтира Оливейра и стреля по диагонала, но топката премина покрай дясната греда на Дашев.

Като цяло обаче темпото спадна, но в самия край на мача, в 89-ата минута, "акулите" пропуснаха златна възможност да откраднат точка от шампиона. Тогава Ангелов подаде за Балтанов на границата на наказателното поле, юношата на Левски пое добре и шутира с левия крак, ала кълбото профуча много близо до лявата на Владо Стоянов.

До края на мача нови голове все пак нямаше и така Лудогорец се наложи над Черноморец с минималното 1:0 и вече има актив от 3 точки, колкото и бургазлии.