3. Лудогорец изпусна Динамо (Букурещ) в Анталия - 1:1 (видео)

Лудогорец изпусна Динамо (Букурещ) в Анталия - 1:1 (видео)

"Орлите" не се дадоха на лидера в Румъния за втори път този сезон, Светльо Дяков нови ремито от дузпа

Лудогорец не се даде на Динамо (Букурещ) за втори път през този сезон в приятелска среща между лидерите в първенствата на А група и румънската Лига 1. Двата тима направиха 1:1 в Анталия, като „орлите” на Ивайло Петев продължават да нямат успех на лагера в Турция.

В днешната среща Лудогорец надигра съперника, но не можа да повтори победата от 8 октомври миналата година, когато румънците гостуваха на новия „Лудогорец Арена”.

Ивайло Петев заложи на титулярния си състав в началото на мача, но „зелените” започнаха отпуснато и бяха наказани.

След 9 минути Алекс Куртеан получи една топка в наказателното поле, прехвърли технично над главата на Гулдан, мина зад гърба му и с воле по диагонала опъна мрежата на безпомощния Урош Голубовия за 1:0.

Пред погледа на братята Домусчиеви лидерът в А група взе нещата в свои ръце и натисна. Миро Иванов имаше първият добър шанс за българския тим в 22-ата минута, но прехвърлящият му удар от въздуха не можа да изненада излезлия напред Кристиян Наумовски, който се върна бързо и лови.

Минута по-късно Марселиньо изведе Мишо Александров в коридор сам срещу стража, националът успя да го заобиколи технично, но от малък ъгъл на намери празната врата и намери мрежата от външната страна.

Последва серия от засади във вреда на Лудогорец, която изнерви щаба и играчите на „орлите”. Логиката обаче възтържествува в 39-ата минута. Гъргоров пусна чудесно към Марселиньо, той заобиколи Наумовски по примера на Мишо Александров, но този път вратарят го препъна с ръце и съдията даде чистата дузпа. Зад топката застана Светослав Дяков, който с премерен удар прати в долния десен ъгъл, макар Наумовски да позна посоката и да бе близо до това да спаси.

Полувремето завърши с 4 поредни жълти картона, след като играта се поизнерви и накъса.

Втората част беше по-скучна и не предложи нови попадения. Лудогорец този път не допусна разсейване и диктуваше играта през всичките 45 минути. Двамата треньори Ивайло Петев и Ливио Чоботарио не заложиха на традиционното за подобни проверки сменяне на целия състав.
Петев дори започна със същия 11, с които стартира, като правеше промените постепенно една по една.

На два пъти не се намери кой да засече остри центрирания на Марселиньо и Гъргоров. Именно капитанът на Лудогорец имаше най-чистото положение за гол през втората част, като стреля силно в 80-ата минута от 13 метра фронтално срещу вратата, но Наумовски изби умело в корнер над вратата.

Така Лудогорец и Динамо (Букурещ) приключиха при 1:1. В понеделник Лудогорец ще изиграе последния си мач на турска земя, като съперник е румънския Клуж, който преди няколко дни победи Литекс. Днешният съперник Динамо Букурещ пък записа победа над ЦСКА с 2:1 преди броени дни.

Равносметка: ЦСКА с рекордна селекция

Лиъм Купър стана №1 по заплата за всички времена

НА ЖИВО: Хебър - Септември Сф 0:1

"Зелените" с човек по-малко, гледайте мача тук...

Удариха нова тесла на феновете на Черно море преди битката за Варна

Невиждана охрана за битката за Варна

Полицията ще е на щрек за евентуални сблъсъци между двете агитки

Славия все още не е взела решение за френски защитник

Загорчич ще решава по-късно дали да задържи Жордан Варела

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша с ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза