3. Лудогорец мушна три гола на Корона в мач с два червени картона

Лудогорец мушна три гола на Корона в мач с два червени картона

Златински, Мисиджан и Кишада вкараха красиви попадения за 3:0, Мисиджан се сби и бе изгонен

Българският шампион Лудогорец победи Корона (Киелце) с категоричното 3:0 в първата си контрола в испанския курорт Коста Балена. Отборът на Стойчо Стоев напълно надигра 12-ия в полската Екстракласа с хубави голове на Златински, Мисиджан и Кишада.

Още в първите минути „орлите” наложиха своя стил на игра, но Йордан Минев и Дани Абало направиха пропуски пред погледа на новия кондиционен треньор Серхио Мартин, който се присъедини към отбора днес.

Точно в средата на първата част Лудогорец поведе след комбинация от корнер. Марселиньо пое след къс пас от ъгловия удар и чукна за Златински, който с точен удар в долния десен ъгъл откри за 1:0.

До почивката Марселиньо пропусна да удвои и сам срещу вратаря би в аут.

И втората част премина под диктовката на разградчани, въпреки че Стойчо Стоев направи 9 смени накуп на полувремето и само вратарят Владо Стоянов и Теро Ментула играха цял мач.

Кишада направи два пропуска, но преди да изтече час игра Лудогорец разигра с много пасове в стил „тики-така” и Мисиджан се озова на отлична позиция вдясно и не сбърка за 2:0.

19 минути преди края именно Върджил Мисиджан влезе в пререкание с Янота от Корона и съдията не се церемони, а изгони и двамата с директни червени картони.

Точка на спора сложи Жуниор Кишада в 74-ата минута с много красив удар в сглобката на горния ляв ъгъл за крайното 3:0.
В последните минути Димо Бакалов се отчете с два пропуска, но нищо не помрачи убедителния успех на Лудогорец.

Лудогорец – Корона Киелце 3:0
1:0 23’ Златински
2:0 59’ Мисиджан
3:0 74’ Кишада

Червени картони: Мисиджан ’71 (Лудогорец), Янота ’71 (Корона)

Лудогорец: Стоянов – Шоко, Мантула, Терзиев, Й. Минев, Ешпиньо, Златински, Абало, Марселиньо, Александров, Безяк
След почивката играха: Моци, Витиня, Кайсара, Дяков, Бургзорг, Ернандес, Кишада, Мисиджан, Луму, Бакалов

4 февруари, в Испания: ЛУДОГОРЕЦ - Корона Киелце (Полша) 3:0
6 февруари, в Испания: ЛУДОГОРЕЦ - Спарта (Прага, Чехия)
8 февруари, в Испания: ЛУДОГОРЕЦ - Локомотив Москва (Русия)
12 февруари, в Испания: ЛУДОГОРЕЦ - Краснодар (Русия)

"Моряците" могат да съжаляват, че не разгромиха Спартак Вн, написа той

Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна! (ВИДЕО)

Треньорът на Черно море бе много доволен от успеха в дербито срещу Спартак

Кириякос за призивите на феновете на Спартак (Варна): Всеки има право на мнение! (ВИДЕО)

"Дузпата ни извади от равновесие", коментира той след загубата в "морското" дерби