3. Лудогорец направи хикс срещу третия в Русия Динамо (Москва) (ВИДЕО)

Лудогорец направи хикс срещу третия в Русия Динамо (Москва) (ВИДЕО)

Матийо Валбуена даде аванс на руския тим през първата част, Марселиньо възстанови равенството през второто полувреме

Лудогорец стигна до равенство 1:1 срещу руския Динамо (Москва) във втората си и последа контрола в турския град Белек, която бе наблюдавана от селекционера на националния тим Ивайло Петев. Динамо бе по-добрият отбор през първата част и заслужено откри резултата в 35-ата минута след красив гол от фаул на Матийо Валбуена. През второто полувреме на двубоя Лудогорец контролираше играта, а в 57-ата минута Марселиньо възстанови равенството.

Срещата започна добре за тима на Георги Дерменджиев и в третата минута Лудогорец можеше да поведе в резултата. Абало напредна отдясно и намери Кишада в наказателното поле на Динамо, бразилецът обаче се засуети и топката му бе отнета от бранител на руския тим. В следващите минути острието в атаката на „орлите” продължи с неубедителните си изяви.

В 9-ата минута Моци получи топката на добра позиция, но вместо да бие предпочете да продължи наляво към Кишада, който за пореден път игра прекалено бавно с топката и бе неутрализиран от отбраната. При последвалата контраатака Валбуена изведе Кевин Курани на чиста позиция и единствено блестящата намеса на Владо Стоянов опази мрежата на Лудогорец суха.

Две минути по-късно отново вратарят на разградчани трябваше да се намесва решително след  далечен удар на Ванкьор.

В средата на първата част Лудогорец получи правото да изпълни пряк свободен удар от дъгата на големия пеналт, но Ернандес не успя да повтори изпълнението от първата контрола срещу Гройтер Фюрт и стреля в стената.

В 34-ата минута Александър Барт се подхлъзна и изпусна Кевин Курани, който се възползва от грешката на бранителя и навлезе опасно в полето на Лудогорец. Моци успя да спре нападателя на Динамо с цената на нарушение и единствената причина да не бъде изгонен бе приятелският характер на двубоя, тъй като румънецът бе последен в отбраната на българския тим.

Французинът Матийо Валбуена изпълни фаула и пращайки топката  в далечния ъгъл на Владо Стоянов не остави шанс на българския страж – 1:0 за Динамо.

Малко преди края на първата част Джуджак отправи коварен удар към вратата на Лудогорец, но Стоянов плонжира и с усилие отклони топката в корнер, предотвратявайки второ попадение във вратата си.

Подобно на първата контрола Георги Дерменджиев  смени всички футболисти от първото полувреме и в игра за Лудогорец влезнаха Чворович, Петров, Терзиев, Александров, Кайсара, Златински, Ешпиньо, Марселиньо, Мисиджан, Михаил Александров и Безяк.

Лудогорец бе по-дейният тим на терена в първите минути след подновяване на играта. Мисиджан напредна добре отляво в 49-ата минута, направи двойно с Безяк, но реши отново да върне към словенеца, което се оказа грешен ход.

В 54-ата Лудогорец пропусна златна възможност да изравни. При центриране отдясно отбраната и вратарят на Динамо „увиснаха” и Ешпиньо трябваше да се разпише на празна врата, но малко забавяне при удара му даде възможност на Габулов да се върне и да отбие. При добавката Мисиджан стреля, но Ташейра изчисти от голлинията.

В 57-ата минута Лудогорец вкара изравнително попадение. Христо Златински проби на десния фланг и извади към Кайсара, който подаде към Марселиньо и бразилецът технично изпрати топката в долния десен ъгъл за 1:1.

Последваха спокойни минути, в които и двата тима свалиха оборотите.

В 78-ата Мисиджан бе фаулиран от последния в отбраната Ротенберг, но както и през първата част съдията предпочете да не показва червен картон. Ешпиньо изпълни фаула, но шансът не бе на негова страна и топката мина встрани от дясната греда.

Няколко минути по-късно Безяк направи зрелищна задна ножица, но ударът му не затрудни Габулов.

Последната по-чиста възможност се откри пред Кокорин в 84-ата минута, който бе на добра стрелкова позиция, но Чворович излезе да скъси ъгъла и изби удара на руснака.

Последните минути на двубоя минаха на предимно в спокойно темпо и срещата завърши при резултат 1:1.

Състав на Лудогорец
: 1-во полувреме -Владислав Стоянов, Витиня, Александър Барт, Козмин Моци, Александър Василев, Светослав Дяков, Абел Анисе, Себастиян Ернандес, Вандерсон, Дани Абало,  Жуниньо Кишада.

2-ро полувреме- Чворович, Петров, Терзиев, Александров, Кайсара, Златински, Ешпиньо, Марселиньо, Мисиджан, Михаил Александров, Безяк.

Състав на Динамо (Москва):
Габулов, Бютнер, Дъглас, Самба, Козлов, Ванкьор, Юсупов, Джуджак, Валбуена, Йонов, Курани

Контролите на Лудогорец през зимата:

18 януари, в Турция: ЛУДОГОРЕЦ - Гройтер Фюрт (Германия) 1:0

20 януари, в Турция: ЛУДОГОРЕЦ - Динамо (Москва) 1:1

25 януари, в Испания: ЛУДОГОРЕЦ - Унион (Берлин, Германия)

28 януари, в Испания: ЛУДОГОРЕЦ - Риека (Хърватия)

31 януари, в Испания: ЛУДОГОРЕЦ - Спартак (Москва, Русия)

4 февруари, в Испания: ЛУДОГОРЕЦ - Днепър (Украйна)

7 февруари, в Испания: ЛУДОГОРЕЦ - Виктория Пилзен (Чехия)

ЛУДОГОРЕЦ - ДИНАМО (МОСКВА) 1:1

Най-интересното по минути:

90` Край на двубоя! Контролата между Лудогорец и Динамо (Москва) завърши при резултат 1:1.

84` Опасен пробив на Кокорин, който завършва с удар отразен от излезлия да скъси ъгъла Чворович.

81` Страхотна задна ножица на Безяк, която обаче не затруднява Габулов, който лови след удара на словенеца.

80` Ешпиньо изпълнява фаула, топката преминава близо до десния страничен стълб!

78` Мисиджан е фаулиран от последния в отбраната на Динамо Ротенберг, който получава жълт картон. Пряк свободен за Лудогорец.

75` Жирков пада в полето на Лудогорец, но съдията е категоричен, че няма дузпа.

73` Чворович излиза и пресича пас насочен към Александър Кокорин.

70` Златински центрира отляво, но топката е изчистена от бранител на руския тим преди да стигне до футболист на Лудогорец.

57` Лудогорец изравнява резултата! След отличен пробив на Христо Златински отдясно топката бе пусната към Кайсара, който бързо извади към Марселиньо и последният с точен удар в долния десен ъгъл възстановява равенството!

54` Невероятен пропуск за състава на Лудогорец! При центриране отдясно топката попадна в Ешпиньо, който стреля към опразнената врата, но стражът на Динамо успя да се върне навреме и отби. При добавката Мисиджан нацели Ташейра, който изчисти от голлинията!

49` Мисиджан проби добре отляво и комбинира на двойно с Безяк, но след като получи реши отново да върне към словенеца, което се оказа грешно решение.

46` Както и при първата контрола треньорът на Лудогорец Георги Дерменджиев порменя целия състав през второто полувреме вкарвайки в игра: Чворович, Петров, Терзиев, Александров, Кайсара, Златински, Ешпиньо, Марселиньо, Мисиджан, Михаил Александров и Безяк.

46` Начало на второто полувреме.

45` Край на първото полувреме.

42` Коварен удар на Джуджак от сериозна дистанция, Владо Стоянов с усилие избива топката в ъглов.

39` Кишада изведе Анисе сам срещу вратаря на Динамо Габулов, Анисе заложи на силата и не уцели рамката на вратата. Страничният рефер освен това е маркирал засада.

35` Страхотен гол на Валбуена от пряк свободен! Французинът прати топката в далечния ъгъл на Владо Стоянов и дава преднина на своя тим в 35-ата минута.

34` Александър Барт се подхлъзна в решаващ момент и остави Курани да пробие в полето на Лудогорец. Моци успя да го спре с цената на нарушение и жълт картон. Пряк свободен за Динамо  на добра позиция.

30` Атака отдясно на Лудогорец спряна от Бютнер.

23` Удар на Ернандес, но топката среща бранител от стената и излиза в ъглов.

22` Шанс за Лудогорец - пряк свободен за разградчани след нарушение срещу Светльо Дяков до дъгата на големия пеналт.

19` Силни минути за Динамо, а отбраната на Лудогорец на няколко пъти не се справя по най-добрия начин с атаките на руския тим.

11` Втора решителна намеса на Владо Стоянов след опасен удар от дистанция на Ванкьор.

9` Динамо организира бърза контраатака, Валбуена изведе Курани на отлична позиция, но Владо Стоянов успя да скъси ъгъла и изби удара му!

9` Моци получи добра топка на границата на големия пеналт, но вместо да бие реши да подаде към Кишада, който се забави и топката му бе избита.

8` Валбуена опита центриране отдясно, спрян е от бранител на Лудогорец.

5` Кишада опита да пробие самостоятелно през центъра, но бранителите на руския тим се справиха с опасността.

3` Дани Абало направи добър пробив отдясно и намери Кишада в полето на Динамо, но централният нападател на "орлите" се засуети и топката му бе избита от Самба.

1` Начало на срещата!