3. Лудогорец не се даде насред Истанбул! "Орлите" потеглиха с точка (СНИМКИ+ВИДЕО)

Лудогорец не се даде насред Истанбул! "Орлите" потеглиха с точка (СНИМКИ+ВИДЕО)

Пореден силен мач в Европа, Жоао Пауло с невероятен пропуск

Лудогорец започна участието си в групата фаза на Лига Европа с равенство. „Орлите” направиха 0:0 като гости на Истанбул ББ. Българският отбор имаше по-чистите положения в мача, от които обаче не успя да се възползва. Срешата на стадион „Фатих Терим” бе изгледан от около 7 хиляди зрители.

Двубоят започна със сериозен домакински натиск. В първите 10 минути турците се бяха настанили дълбоко в половината на гостите, но така и не успяха да стигнат до чисто голово положение. В последствие Лудогорец се окопити и започна да създава сериозни неприятности за съперника си. В 13-ата минута изключително опасен удар извън наказателното поле на Жоао Пауло премина на сантиметри над напречната греда. Секунди по-късно Внадерсон направи чудесен пробив, но вратарят улови удара му. Жоао Пауло засече с глава центриране отдясно, но Бабаджан изби в корнер. Джоди Лукоки пък стреля опасно в горния ляв ъгъл, вратарят изби с чудесен рефлекс. След тези бурни минути, до края на полувремето настана сериозно затишие. В последните 10 минути Истанбул отново пое инициативата, но така и не затрудни сериозно Броун.

Втората част започна с по една страхотна възможност за двата отбора. В 49-ата минута Емре се озова на чиста позиция, но Броун скъси максимално разстоянието и изби. След това Лудогорец организира светкавична контра, при която българите останаха в ситуация двама на един. Лукоки изведе Пауло сам срещу Бабаджан, но нападателят на българите стреля изумително неточно – високо над вратата. Последваха два неточни удара на Инлер. В 61-ата минута Броун направи повече от фрапантна грешка, подарявайки топката на Мосоро. Все пак вратарят поправи гафа си, избивайки в корнер удара на останалия сам срещу него футболист на домакините. Сисиньо засече с глава центриране отляво, но над вратата. Далечен изстрел на Инлер пък бе уловен от Броун.

Novsport.com проследи на живо за своите читатели двубоя:

1' Начало на мача

10' Сериозен натиск на домакините в първите 10 минути от мача. Все още обаче няма чисто голово положение

13' Изключително опасен удар на Жоао Пауло преминава на сантиметри над напречната греда!

14' Нова отлична възможност за "орлите"! Внадерсон прави чудесен пробив, но вратарят лови удара му

22' Жоао Пауло Засича с глава центриране отдясно, Бабаджан избива в корнер

24' Джоди Лукоки стреля опасно в горния ляв ъгъл, вратарят избива с чудесен рефлекс

44' Абсолютно нищо за отбелязване в последните 20 минути. След 35-ата турците си върнаха инициативата и направиха няколко опасни слизания към вратата на Лудогорец. Те обаче не доведоха до съществена заплаха за Броун

45' Край на първото полувреме

46' Начало на второто полувреме

49' Пропуск за Истанбул ББ. Емре стреля от чиста позиция, но Броун спасява

49' Фрапантен пропуск на Лудогорец! "Орлите" организират светкавична контра след пропуска на Емре. Лукоки извежда Жоао Пауло сам срещу Бабаджан, но последният безкрайно неточно - високо над вратата

53' Далечен и много неточен удар на Инлер

58' Кешеру влиза  Пауло излиза

59' Далечен изстрел на Инлер минава встрани от вратата

61' Чудовищна грешка на Броун! Вратарят подарява топката на Мосоро, но в последствие избива удара му

63' Жълт картон за Елиа

65' Излиза Адебайор Влиза Мевлют

73' Влиза Фрай Излиза Елиа

74' Сисиньо засича с глава центриране отляво - над вратата

76' Далечен удар на Инлер е уловен от Броун

77' Излиза Горалски Влиза Саша

79' Жълт картон за Кайсара

80' Влиза Наполеони Излиза Мосоро

86' Излиза Лукоки Влиза Кампаняро

90' 4 минути добавено време

90+4 Жълт картон за Мевлют

90+4 Край на мача

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Истанбул ББ (4-2-3-1): 1. Бабаджан – 80. Кайсара, 6. Епуряну, 4. Атама, 3. Клиши – 5. Емре Белозоглу (к), 88. Инлер - 7. Вишча, 8. Мосоро, 11. Елиа - 10. Адебайор;
Старши треньор: А. Авджъ;

Лудогорец (4-3-3): 1. Броун – 4. Сисиньо, 30. Моци, 32. Пластун, 6. Натанаел – 44. Яцек Горалски, 18. Дяков (к), 12. Анисе - 92. Лукоки, 88. Вандерсон, 37. Жоао Пауло;
Старши треньор: Д. Димитров;

Крушарски спира заплатите в Локо Пд: 5 млн. лв и се махам

Вижте какво казва собственикът на "смърфовете"

Лудогорец стартира основната фаза на Лига Европа с амбиция за успех над Славия (Пр)