3. Лудогорец обърна четвъртия в Чехия (ВИДЕО+СНИМКИ)

Лудогорец обърна четвъртия в Чехия (ВИДЕО+СНИМКИ)

Дяков записа цял мач след тежкия удар отпреди няколко дни

Лудогорец победи четвъртия във временното класиране на чешкото първенство – Злин. Разградчани се наложиха с 2:1 след обрат, като победното попадение падна в 90-ата минута и беше дело на резервата Жуниор Кишада след поредна отлична асистенция на Джоди Лукоки. Контролната среща се проведе в Белек, Турция.

В стартовия състав попадна капитанът на българския шампион Светослав Дяков, който имаше оплаквания. Контузията си халфът получи в средата на седмицата срещу полския Термалика. Тогава той отнесе сериозен удар в бедрото и беше заменен принудително. След края на битката самият той призна, че много го боли и не знае колко време ще отсъства. Но няколко дни по-късно излезе титуляр.

Още в 4-ата минута Джоди Лукоки излезе на чиста позиция, но си поведе с ръка и получи жълт картон вместо да отбележи. Последва чисто положение пред Клаудиу и стражът Достал направи първото си от редица спасявания. После Жоао Пауло пробва фалцово от далеч и вратарят изби от долния ъгъл.

Чехите откриха в 30-ата минута, когато Минев закъсня да покрие Диоп и последният заби в земята, заблуждавайки Владо Стоянов.

Четири минути по-късно Жоао Пауло намери прекрасно Марселиньо и бразилецът с български паспорт от упор стреля с глава, но Достал спаси.

Две минути след почивката Кешеру изравни. Жоао Пауло стреля от фаул, Достал изби и на добавката румънецът беше точен.

В 52-ата минута Жоао Пауло можеше да осъществи обрата. Дошлият от Ботев бе изведен сам срещу вратаря и остана само да го прехвърли, но не улучи вратата.

Обратът стана факт в 90-ата минута, когато Лукоки проби отлично отдясно и сред куп от играчи резервата Кишада успя да прокара зад голлинията.

ЛУДОГОРЕЦ: Стоянов, Минев (46-Сисиньо), Терзиев (46-Пластун), Моци (69-Паломино), Натанаел, Дяков, Лукас Саша (46-Кампаняро), Лукоки, Марселиньо (79-Анисе), Жоао Пауло, Кешерю (66-Кишада)