3. Лудогорец окупира върха след 4:0 над Славия +ВИДЕО

Лудогорец окупира върха след 4:0 над Славия +ВИДЕО

Шампионите решиха мача до 16-ата минута, имат 3 точки преднина на първото място

Лудогорец се изкачи на първото място в първенството, след като победи гостуващия Славия с 4:0, възползвайки се максимално от загубата на досегашния първенец Литекс от Ботев (1:2). Разградчани решиха бързо мача с невзрачните „бели” и до 16-ата минута вече водеха с 3:0 след голове на Безяк (4’ и 6’) и Марселиньо (16’). През второто полувреме Бургзорг и Мисиджан пропиляха две възможности преди Абало да оформи крайното 4:0 (71’).

Тимът на Стойчо Стоев записа трета поредна победа и вече е лидер с 37 точки, с 3 повече от Литекс.

Загубата е втора за новия треньор на Славия Милен Радуканов в три мача и пета за белите в шест. Те остават един от двата отбора заедно с Пирин (ГД) без победа като гости.

Лудогорец се развихри от самото начало. Първо в 4-ата Безяк се измъкна от двама бранители на границата на наказателното поле и с премерен плътен удар в долния ляв ъгъл не остави никакви шансове на Стефано Кунчев, който заместваше наказания Георги Петков.

Две минути по-късно отново Безяк се разписа, след като засече от воле центриране отдясно на Шоко и порази вратата на Кунчев за втори път.

3:0 светна, когато Витиня и Марселиньо разсякоха отбраната на Славия с двойно подаване. Витиня сви ниско, Безяк пропусна хитро и от втора позиция Марселиньо търкулна в долния десен ъгъл.

Димо Атанасов беше най-активен за гостите от София. Той опита няколко удара, един от които прехвърча над напречната греда. Веднъж и Атанас Курдов пробва с падащ лист извън пеналтерията, но не улучи вратата.

След почивката Бургзорг пропусна да направи резултата още по-убедителен. Холандецът излезе абсолютно сам срещу вратаря, но не успя да прокара топката през Кунчев.

Неговият сънародник Мисиджан също получи на чиста позиция, но и той разочарова като прати топката високо над вратата в опита си да прехвърли Кунчев.

Така се стигна до 71-ата минута, когато Димо Атанасов, който преди това похвалихме, сбърка на аутлинията в опит да остави топката да излезе в аут. Марселиньо му отне и центрира меко, а Дани Абало от упор разстреля Кунчев отблизо.

Славия можеше да вкара почетен гол в 80-ата минута, но Галин Иванов стреля от воле над вратата.

Минута по-късно Стефан Велков изчисти от голлинията удар на Кишада.

Така Лудогорец взе 12-а победа в 14 мача във всички турнири и чака уверено домакинството срещу Черноморец Одеса от Лига Европа в четвъртък.

Славия, който победи Черно море през седмицата, отново се върна на грешния път и остана със своите 14 точки на 11-ото място.

14 0 Пирин ГД 15 1 3 11 9:34 -25 6
Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна!

Треньорът на Черно море бе много доволен от успеха в дербито срещу Спартак

Кириякос за призивите на феновете на Спартак (Варна): Всеки има право на мнение!

"Дузпата ни извади от равновесие", коментира той след загубата в "морското" дерби

Феновете на Спартак (Варна) призоваха Георгиу да си подаде оставката

"Соколите" загубиха от Черно море с 0:2

Венци Стефанов: Едва ли Загорчич е забравил телефона ми, може да ми се обади

Босът на Славия коментира нападките срещу него

Алекс Колев: Знаехме, че ни очаква тежък мач, тъй като Левски играе трудно тук

Нападателят все пак бе доволен от успеха над Славия

Заги с тежки критики към ръководството на Славия: Обстановката е трагична!

Той бе много разочарован след загубата от Левски

Генчев: Трябва да си извадим много поуки от този мач

Той все пак бе доволен от успеха над Славия

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч