3. Лудогорец отдалечи ЦСКА от титлата (ВИДЕО+СНИМКИ)

Лудогорец отдалечи ЦСКА от титлата (ВИДЕО+СНИМКИ)

Разградчани превзеха „Българска армия” и нанесоха първа загуба на „червените” на тяхна територия

Лудогорец превзе и стадион „Българска армия”. Разградчани надиграха, победиха ЦСКА с 2:0 и нанесоха първа загуба на „червените” на тяхна територия през сезона. С голове на Александров (28’) и Мисиджан (49’) гостите запазиха първото място в класирането и отдалечиха своите домакини от него.

ЦСКА, който създаде само една сериозна ситуация пред вратата на Владо Стоянов, остана без победа над Лудогорец в „А” група - две равенства и първа загуба на "Армията" (2:2, 0:0 и 0:2), и три загуби в Разград (0:1, 0:1, 0:3).

Освен двата си гола, Лудогорец имаше още три чисти положения, а веднъж и гредата помогна на Томас Черни.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Лудогорец първи пропусна да открие още в 9-ата минута, когато Кайсара бе оставен напълно непокрит във вратарското поле, но не улучи вратата, след като засече с глава центриране на Мисиджан отляво.

ЦСКА отговори с фалцов удар на Марсиньо от свободен удар, който Владо Стоянов извади със сетни усилия от долния десен ъгъл.

„Армията” замлъкна в 28-ата минута, когато ЦСКА допусна първи гол през сезона у дома след точно 890 „сухи” минути на своя стадион. Мишо Александров получи в коридор от Марселиньо и с едно докосване прати зад Черни в мрежата.

Лудогорец отправи два много опасни удара след първия половин час. Светослав Дяков и Мишо Александров стреляха от фронтална позиция пред пеналтарията, но на сантиметри от десния страничен стълб, като при втория опит Черни изби за всеки случай.

Точно преди почивката Владо Стоянов се справи с шут на Бруно Морейра от малък ъгъл, който също излизаше в аут.

Лудогорец пропусна второ много чисто положение с подновяването на играта. Марселиньо засече с летящ плонж меко центриране на Кайсара. От 3-4 метра бразилецът прати топката над вратата.

Вторият гол на разградчани не закъсня. Марселиньо размина Менди и Фо-Поре, като остана сам в наказателното поле срещу Черни. Последва фалцов удар в дясната греда и на добавката Мисиджан прокара между краката на Черни за 2:0.

Чашата на „червените” фенове преля и в 55-ата минута те започнаха да хвърлят бутилки по настъпения грубо от Сидибе защитник на гостите Барт. Арбитърът Георги Йорданов предупреди, че ще прекрати двубоя, ако се продължи със замерването.

Играта бе подновена, а на терена за ЦСКА се появиха Сидибе и Карачанаков. В играта на „червените” обаче не настъпи промяна. Вместо това Черни изби в гредата удар с летящ плонж на Безяк.

До края резервата Бургзорг пропусна сам срещу Черни.

С този успех Лудогорец събра 40 точки на върха в подреждането, като има 3 повече от Литекс. Поражението отдалечи третия ЦСКА на 11 точки от първото място.

14 0 Пирин ГД 17 1 3 13 12:44 Ключови думи: ЦСКА Лудогорец
Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна!

Треньорът на Черно море бе много доволен от успеха в дербито срещу Спартак

Кириякос за призивите на феновете на Спартак (Варна): Всеки има право на мнение!

"Дузпата ни извади от равновесие", коментира той след загубата в "морското" дерби

Феновете на Спартак (Варна) призоваха Георгиу да си подаде оставката

"Соколите" загубиха от Черно море с 0:2

Венци Стефанов: Едва ли Загорчич е забравил телефона ми, може да ми се обади

Босът на Славия коментира нападките срещу него

Алекс Колев: Знаехме, че ни очаква тежък мач, тъй като Левски играе трудно тук

Нападателят все пак бе доволен от успеха над Славия

Заги с тежки критики към ръководството на Славия: Обстановката е трагична!

Той бе много разочарован след загубата от Левски

Генчев: Трябва да си извадим много поуки от този мач

Той все пак бе доволен от успеха над Славия

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч