3. Лудогорец отнесе Славия на „Овча купел” (ВИДЕО)

Лудогорец отнесе Славия на „Овча купел” (ВИДЕО)

„Белите” допуснаха сериозни грешки в защита и бяха наказани с 0:5

Лудгорец постигна нова убедителна победа. Разградчани се наложиха над Славия с 5:0 на стадиона в столичния квартал „Овча купел” в последния двубой от 34-ия кръг. „Белите” допуснаха много сериозни грешки в защита и бяха наказани.

Отборът, воден от руския специалист Александър Тарханов, е четвъртото място с 43 точки. Толкова има и петия Локо (Пловдив). Разградските „орли”, които станаха шампиони за пета поредна година,  събраха 70 точки на върха.

Славия е отборът, срещу когото Лудогорец има най-много голове – вече 30.

Срещата бе изгледана от президента на Славия Венцислав Стефанов, собственикът на Лудогорец Кирил Домусчиев и националният селекционер Ивайло Петев.

Гостите започнаха по-агресивно двубоя и резултатът бе открит още в 7-ата минута. Карабельов загуби топката от Клаудиу Кешеру в опасна зона, румънецът веднага пусна към Кишада, който навлезе в наказателното поле и със силен удар не остави шанс на Георги Петков.

Малко след това Кешеру бе много близо да удвои, но ударът му срещна дясната греда. Той завърши атака, след като получи пас от Вандерсон.

Все пак румънският национал се разписа в 21-ата минута. Защитата на Славия отново се пропука. Кишада намери много добре Вандерсон, той навлезе в наказателното поле и шутира. Петков отрази, но прати топката към Кешеру, който не сгреши.

След двете попадения Лудогорец намали темпото, но продължи да контролира случващото се на терена.

Пред Славия се откриха две страхотни възможности да намелят изоставането си в края на първата част. Първо в 42-ата минута Балджийски отправи много опасен и силен удар извън наказателното поле, но Георги Аргилашки демонстрира рефлекс и изби. Три минути след това при центриране стражът на гостите остана под топката, тя попадна в краката на младия Кръстев, който обаче на уцели празната врата.

В добавеното време Лудогорец направиха преднината си класическа, като голът дойде след нова грешка в защита. Петков бе прехвърлен, от голлинията Стефан Велков изби, но подари топката на Вандерсон, който от близо прати технично топката във вратата.

В началните минути на второто полувреме Йомов навлезе със самочувствие в наказателното поле, след като преодоля двама защитници, и отправи силен удар по земя, който обаче бе спасен.

Лудогорец продължи да бъде по-идейния отбор. Разградчани владееха повече топката и атакуваха по-често. В 57-ата минута интригата в този двубой напълно изчезна. Кишада вкара втория си гол след страхотен удар от дистанция. Той получи от Препелица, напредна напълно необезпокояван и стигна на около 1-2 метра от дъгата на наказателното поле, откъдето прати неспасяемия за Петков шут.

Головата вихрушка на „Овча купел” продължи. В 69-ата минута „орлите” проведоха кинжална контратака. Кишада пусна към Кафу, който напредна и навлезе в наказателното поле. Бързоногият играч отправи много силен удар, Петков направи опит да спаси, но топката мина през ръцете му и се оплете в мрежата му за пети път, с което бе оформен крайният резултат.