3. Лудогорец отнесе ЦСКА и дръпна с шест точки, Моци показа бойни умения (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Червените” продължават да нямат победа в Разград, вече пети мач не са отбелязали гол

Лудогорец спечели дербито срещу ЦСКА от 24-ия кръг на А група по категоричен начин и вече е на шест точки на върха в първенството. Разградчани нанесоха сериозен удар по самочувствието на „червените” след категоричното 4:0 на „Лудогорец Арена”.

Отборът на старши треньора Георги Дерменджиев напълно надигра своя съперник, особено през второто полувреме, когато неговите възпитаници вкара два гола. Точни за „орлите” бяха Александър Барт, Марселиньо,  Върджил Мисиджан и Кишада.

Така „червените” продължават да нямат победа в Разград, а освен това, това бе петият мач за "армейците" от началото на 2015 г., в който нямат отбелязан гол в А група.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Двата отбора запазиха традицията в сблъсъците помежду си и страстите, интересните положения и дискусионните ситуации не липсваха.

Отборът на домакините започнаха двубоя значително по-спокойно и търпеливо, като постепенно вдигнаха оборотите и взеха инициативата, налагайки сериозна преса. ЦСКА започна с видимо самочувствие и въпреки негативната си серия на този стадион първото по-опасно положение стана пред вратата на Владислав Стоянов. Тончи Кукоч центрира към Стефан Николич, той пое топката, обърна се и стреля, но националния вратар бе покрил ъгъла си и отрази удара.

Домакините също имаха своите шансове в началните минути. В 13-ата минута Даниел Абало бе близо до това да открие, но не успя  да засече центрирана топка от Ешпиньо, а Тунчев се намеси решително и изрита кълбото в корнер. Марселиньо и Мисиджан също опитаха късмета си с удари от дистанция, но вратарят на „армейците” Максим Уваренко внимаваше и успя да запази мрежата си „суха”.

Грубостите също не липсваха в двубоя в Разград. Предвид заряда на двубоя, футболистите на моменти правиха по-остри влизания, но кулминацията беше в 21-ата минута. Тогава Козмин Моци приложи шокираш удар от бойните изкуства срещу Николич, ритайки го в тялото в опит да играе за топката. Съдиите обаче явно пропуснаха да видят ситуацията и картон за румънеца не последва, въпреки бурната реакция от страна на „червените” футболисти.

Като цяло през първата част домакините създадоха повечето интересни положения, като налагаха преса още в половината на столичния си съперник. В 28-ата минута Безяк бе много близо до това да открие резултата. Той бе изведен добре срещу Уваренко и отправи удар, който мина на сантиметри от лявата греда. Точно при удара двамата футболисти се сблъскаха, но до контузии не се стигна.

Натискът на Лудогорец даде резултат в крайна сметка. В 37-ата минута Ешпиньо оправи центриране в наказателното поле, където Александър Барт бе оставен напълно непокрит, и с глава не остави никакви шансове на „червения” страж. До края на частта пред „орлите” се откриха още няколко възможности, но до повече голове не се стигна. Гостите от София трудно изнасяха топката и Владо Стоянов нямаше кой знае колко работа до почивката.

През второто полувреме футболистите на ЦСКА погледнаха по-смело към вратата на шампионите, но съставът на треньора Георги Дерменджиев продължи да бъде този, който контролираше играта. В 52-ата минута Абало отправи много мощен удар по земя извън наказателното поле, но Уваренко плонжира и с върха на пръстите си изби в корнер.

В 64-ата минута домакините напълно внесоха спокойствие в играта си с втори гол, дело на бразилеца Марселиньо. Той засече с глава центриране в наказателното поле и отправи коварен удар, който затрудни вратаря и той допусна топката в мрежата си за втори път.

В 78-ата минута „червените” пропуснаха най-чистото си положение. Милисавлевич центрира в наказателното поле, там Жоаким отклони към Соарес, който от около 4-5 метра стреля в аут.

Точка на спора в дербито от А група сложи Мисиджан в 80-ата минута. Холандецът получи от Абало на границата на наказателното поле и с мощен удар разстреля Уваренко. Преднината на Лудогорец  стана още по-категорична. Домакините не престанаха да атакува до края и влезлият като резерва Кишада се разписа за крайното 4:0, след като възползва от непростима грешка на Сънди.

Над 15 000 лева глоба за Спартак Варна след дербито с Черно море

10 000 са заради надвишаване цената на билетите за привържениците на гостуващия отбор

Вальо Илиев: Не искам да виждам такова лице на отбора

"С това поведение няма как да продължаваме"

Митов: И двата отбора можеха да спечелят