3. Лудогорец отвян в първата си по-сериозна контрола

Лудогорец отвян в първата си по-сериозна контрола

Разградчани получиха три гола от Риека преди Марселиньо да върне един от дузпа

Българският шампион Лудогорец загуби от хърватския Риека с 1:3 в първата си по-сериозна лятна контрола, проведена на австрийска земя.

Двете нови попълнения на разградчани Мишел Шлатини и Даниел Абало пристигнаха на почивката на срещата. Те заеха своите места, за да изгледат второто полувреме на контролата. Очаква се от утре да започнат тренировки заедно с новите си съотборници.

Първия гол за Риека, който завърши на 3-то място в шампионата на Хърватска, вкара Шарбини в 22-та минута. Той бе изведен зад гърба на защитата на Лудогорец и технично прехвърли вратаря Стоянов. Малко след началото на втората част, в 58-та минута, Алиспахич отбеляза за 2:0.

В 69-та минута Аяй получи пас от резервата Брезовец и финтирайки Владо Стоянов, реализира за 3:0.

В 84-та минута Марселиньо отбеляза почетния гол за Лудогорец от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Кишада.

Цели трима футболисти, защитавали цветовете на кошмара на разградчани в миналогодишното издание на Шампионската лига - Динамо (Загреб), играха за Риека. Това са: Мехмед Алиспахич, Никола Покривац и Иван Томечак.

Лудогорец, който днес сефтоса новите си екипи, стартира участието си в квалификациите най-комерсиалния клубен турнир на 17 юли с гостуване на Слован (Братислава) в първа среща от втория предварителен кръг.

Състав на Лудогорец: Стоянов, Минев, Моци, Барт, Кайсара, Дяков (к), Златински, Александров, Ив. Стоянов, Ернандес, Безяк (Мантула, Витиня, Марселиньо, Кишада, М. Иванов, Бургзорг)

Жълти картони: Моци, Мантула, Марселиньо (Л), Брезовец (Р)

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение