3. ЛУДОГОРЕЦ ПАК ГО НАПРАВИ!!! "Зелените" са в Лига Европа (СНИМКИ+ВИДЕО)

ЛУДОГОРЕЦ ПАК ГО НАПРАВИ!!! "Зелените" са в Лига Европа (СНИМКИ+ВИДЕО)

Попълнения от новата селекция класираха отбора за групите

Българският шампион Лудогорец ще играе в групите на Лига Европа този сезон!

Разградчани се справиха с последното си препятствие преди груповата фаза на втория най-авторитетен клубен турнир е Европа, след като победи с 2:0 Динамо (Брест) като гост в плейофния мач помежду им.

В много оспорван сблъсък в Украйна, Павел Върба успя да надхитри съперника си чрез две ключови смени - Елвис Ману и Ихиньо Марин, които отбелязаха попаденията след влизането си в игра.

В 4-ата минута Пламен Илиев бе принуден да се намесва решително, след като Павел Седко бе изведен зад гърба на защитата. Атакуващият футболист на Динамо стреля по земя, но много слабо и българският страж улови топката.

В 18-ата минута домакините организираха добра атака по десния фланг, след което топката бе центрирана в наказателното поле, но Алекс Сантана се намеси решително срещу Роман Юзепчук. В 31-ата минута Сисиньо проби добре отдясно и подаде към Доминик Янков в наказателното поле. Халфът овладя и продължи към Стефан Баджи, но изстрелът на сенегалеца бе слаб и Сергей Игнатович улови.

Минута преди почивката Лудогорец получи отлична възможност да открие резултата. Бернард Текпетей бе изведен отляво. Крилото напредна и стреля, но Сергей Игнатович се намеси решително, след което Клаудиу Кешеру стигна до отбитата топка, но румънецът се подхлъзна и изпрати топката в аут.

Диномо отговори на предизвикателството в 53-ата минута, когато Артьом Биков получи топката в наказателното поле и нанесе плътен изстрел от въздуха, но кълбото премина над напречната греда.

Две по-късно пред Клаудиу Кешеру се откри нова отлична възможност, когато Доминик Янков си размени подавания отдясно със Сисиньо, след което халфът навлезе навътре и подаде към румънеца в наказателното поле. Нападателят се освободи от съперник и нанесе плътен удар, но Сергей Игнатович се намеси решително и изби.

В 73-ата минута Лудогорец се възползва от шанса си. Разградчани организираха великолепна атака, в която Клаудиу Кешеру изведе със скрит пас зад гърба на защитата Доминик Янков. Халфът не се замисли и продължи към Елвис Ману, за който остана лесната задача да реализира на празна врата.

Само шест минути по-късно разградчани нанесоха и втори удар по противника си. Доминик Янков отново се оказа в ролята на организатор. Халфът продължи в наказателното поле към Елвис Ману. Нидерландецът задържа и подаде към непокрития Ихинио Марин, който отблизо нанесе страовит удар за 2:0.

Така Лудогорец си гарантира поне шест европейски мача през есента и зимата, а на утрешния жребий ще са поставени във втората урна, което им дава отличен шанс да се паднат с преодолими и удобни съперници.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ДИНАМО БРЕСТ: 1. Игнатович, 77. Юзепчук, 34. Качериди, 2. Кики, 13. Витус, 7. Биков, 15. Кисляк (к), 88. Свитаски, 32. Тве Ли, 17. Седко, 11. Диало;

Треньор: Сирахей Ковалчук;

ЛУДОГОРЕЦ: 23. Пламен Илиев, 4. Сисиньо, 24. Оливие Вердон, 30. Козмин Моци (к), 3. Антон Недялков, 25. Стефан Баджи, 7. Алекс Сантана, 64. Доминик Янков, 95. Каули Оливейра, 37. Бернард Текпетей, 28. Клаудиу Кешеру;

Треньор: Павел Върба.

90+3 - Край на мача! Лудогорец победи с 2:0!

90 - Три минути добавено време

78 - ГОООЛ за Лудогорец! Отново Ману изигра ключова роля, след като получи в наказателното поле, ориентира се добре и пусна пас към Ихиньо Марин. Той пък овладя бързо и прати неспасяем удар за 0:2

73 - ГООООЛ за Лудогорец! Елвис Ману, който влезе като резерва минути по-рано открива резултата! Доминик Янков получи топката и проби в наказателното поле, а после пусна пас по конец към Ману, който на празна врата заби гол!

70 - Греда за Динамо! Какъв късмет за Лудогорец, след като топката срещна дясната греда на Илиев при изпълнение на корнер!

69 - Удар на Янков от дъгата пред наказателното поле, но прекалено слаб да затрудни стража на домакините

59 - Пак Кешеру и пак топката не намира вратата. Ударът му от движение е блокиран в корнер

55 - Страхотен шанс пред Кешеру, който стреля силно по земя от границата на наказателното поле, но Игнатович спаси отлично!

52 - Биков с много опасен удар, но топката минава малко над напречната греда за щастие на Илиев

47 - Добър пробив на Янков, който опита центриране от аут линията, но неуспешно

46 - Начало на второто полувреме

45 - Край на първото полувреме

44 - Какъв пропуск за Лудогорец! Текпетей получи добро извеждащо подаване и стреля, но Игнатович парира с тяло, а след това Кешеру можеше на празна врата да насочи удар от точката на дузпата, но се подхлъзна!

31 - Слаб удар на Баджи извън наказателното поле, който Игнатович нямаше как да не улови спокойно

25 - Удар от дистанция на Каули, който е блокиран и топката излиза в корнер

20 - Двата отбора все още не могат да определят кой е по-активния, като частични опити за бързи атаки са спирани в зародиш

4 - Павел Сетко получи шанс да стреля към Пламен Илиев, но стражът на българският тим спаси

3 - Игра в центъра в първите минути, като и двата отбора се стремят да не грешат в разиграванията си