3. Лудогорец победи Левски и стана първи в А група (ВИДЕО+СНИМКИ)

Лудогорец победи Левски и стана първи в А група (ВИДЕО+СНИМКИ)

Разградчани се наложиха с 1:0 и накараха „сините” да треперят за първата шестица

Лудогорец спечели дербито с Левски от 21-ия кръг на А група с 1:0 и излезе на първото място в родното първенство. Разградчани вече имат еднакъв брой точки с ЦСКА, но заради по-добрите си показатели срещу "червените" оглавиха класирането. Точен за „орлите” бе Вандерсон  с глава през второто полувреме.

Това бе седма победа за шампионите над столичния клуб от общо десет срещу помежду им до момента.

С този свой успех Лудогорец накара Левски да трепери за мястото си в първата шестица. "Сините" са шести с актив от 31, на 1 пред Ботев (Пд) и на три пред Черно море. В директните си мачове Левски и Черно море имат равен баланс, но "сините" имат много по-добра голова разлика.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

През първото полувреме двата отбора предложиха качествен за българските стандарти футбол – динамичен, открит и атакуващ. Левски започна с натиск в началото на мача, на който обаче домакините удържаха, благодарение на стабилните си изяви в защита. Първият удар в двубоя бе отправен от „синия” отбор в 8-ата минута. След грешка в центъра на Светослав Дяков, Домовчийски взе топката, напредна и отправи удар, който обаче не намери очертанията на вратата.

Постепенно отборът на Лудогорец започна да владее повече топката и създаде по-интересните положения през първите 45 минути. „Орлите” много бързо преливаха от защита в нападение, а освен това налагаха и преса, отнемайки топката в централната част. В 12-ата минута Вандерсно пусна остро към словенския нападател Роман Безяк, който веднага шутира, но на пътя на топката саможертвено се хвърли Веселин Минев. Заради това свое действие футболистът с номер 14 получи травма, но въпреки това доигра първата част. След почивката той бе заменен и на негово място влезе румънецът Емил Нину.

В 33-ата минута Лудогорец бе най-близо до откриването на резултата. Тогава Фабио Ешпиньо изпълни специалитета си – пряк свободен удар, като топката бе заложена на много удобна позиция. Той прехвърли стената и насочи топката в долния десен ъгъл, но Пламен Илиев показа рефлекс и изби. Като цяло играчите на треньора Дерменджиев залагаха, освен на центрирания и статични положения, и на удари от дистанция в моментите, когато „сините” затваряха подстъпите към вратата си.

Заради натиска на Лудогорец футболистите на Левски хвърлиха сили в защита, но това не се отрази особено на играта им в атака. „Сините” също изнасяха топката бързо и стигаха до наказателното поле на Владислав Стоянов, но им липсваше завършващия удар.

Втората част започна по идентичен на първата начин – с начален натиск на столичния отбор, който обаче много бързо спря и Лудогорец отново пое контрол върху развитието на двубоя. Безяк бе много близо да открие резултата след колебливо действие на Илиев, който задържа прекалено дълго топката, но в крайна сметка вратаря успя да я изрита далеч напред.

В 61-ата минута напористите действия на домакините дадоха резултат. Всичко започна от нестабилна намеса на Илиев, който подари ъглов удар на „орлите”, въпреки че топката излизаше спокойно в аут. Ешпиньо центрира на близка греда, където Вандерсон игра с глава и я прати в мрежата на Левски. Пламен Илиев бе излязал прекалено далеч от голлинията и нямаше никакъв начин да се намеси.

След попадението Лудогорец се поприбра в половината си и позволи на Левски да поеме инициативата. „Сините” започнаха да атакуват по-настървено, но трудно стигаха до чисти голови положения.