3. Лудогорец победи с лекота 10 от Локомотив (Пд) в мъгливия Разград (ВИДЕО)

Лудогорец победи с лекота 10 от Локомотив (Пд) в мъгливия Разград (ВИДЕО)

Шампионите надиграха “смърфовете” и отново са на пет точки от ЦСКА

Лудогорец продължава да диша във вратата на ЦСКА преди дербито между двата отбора в първенсвото. “Орлите” се наложиха категорично  с 2:0 над Локомотив (Пловдив) в последния двубой от 15-ия кръг на А група. Срещата се проведе на стадион “Лудогорец Арена”, над който бе паднала лека мъгла.

Гостите трябваше да доиграят срещата с 10 човека след 56-ата минута, след като вратаря Йордан Господинов получи директен червен картон за нарушение срещу Юнес Хамза. Голмайстори станаха Даниел Абало през първото полувреме и Хамза, който бе точен от отсъдения наказателен удар след фаула на Господинов.

Така, разликата с първия ЦСКА остава пет точки преди двубоя на 22 ноември на “Българска армия”. Лудогорец има 31 точки, а “червените” 36 след победата си с 4:2 над Хасково. Локомотив (Пд) е на девето място с 19.

Двата отбора предложиха динамичен, атакуващ и приятен за окото футбол през първото полувреме. Интересните и опасни положения бяха в изобилие и пред двете врати. Все пак, повечето ситуации бяха пред вратата на гостите от Пловдив, пазена от Йордан Господинов. Футболистите на Лудогорец владееха повече топката, пресираха съперника си в половината му, докато “черно-белите” действаха предимно на контраатака.

Първият удар в срещата бе отправен в 11-ата минута. Мартин Камбуров изпълни специалитета си пряк свободен удар, топката прехвърли стената, но Владо Стоянов бе на мястото си и улови. Играчите на Локомотив (Пловдив) играха със самочувствие срещу шампиона на България, но като цяло трудно стигаха до вратата на домакините. Камбуров бе в основата на останалите по-опасни положения. Той шутира силно при лошо изчистена топка, но прати далеч в аут. Към края на полувремето той намери много добре Карагарен, който влезе на скорост в наказателното поле, но Вандерсон се намеси решително с шпагат и предотврати опасността.

Отборът на Лудогорец атакуваше непрекъснато и бранителите пред Господинов имаха много работа. Те трудно успяваха да покрият навреме бързите Марселиньо, Абало и Кейсара. В 22-ата минута Върджил Мисиджан направи страхотен рейд, преминавайки двама защитници, и шутира силно с десния крак, но топката профуча покрай лявата греда. На няколко пъти холандецът и Юнес Хамза бяха извеждани сами срещу вратаря, те обаче не успяха да се възползват от много изгодните ситуации. Определено ще се запомни отиграването на Мисиджан, който получи страхотен пас и се озова очи в очи с Господинов, но в край на сметка леко чукна топката в ръцете на стража.

В 31-ата минута Хамза бе изведен перфектно от Вандерсон, продължи и елегантно прехвърли вратаря. Голът обаче не бе зачетен, защото, според страничният съдия, тунизиецът е бил в положение на засада. Много спорно отсъждане, определено останаха съмнения.

Въпреки това, всички усилия на домакиите бяха възнаградени с красив гол на Дани Абало. В 37-ата минута Марселиньо намери Кейсара с дълъг пас, който смени фронта на атаката, последният пусна веднага към Абало, той майсторски се измъкна от опеката на бранител и с техничен удар не остави никакви шансове на Господинов. До края на частта “орлите” можеха да увеличат преднината си. Вандерсон отправи бомбен удар от средна дистанция, но над горната греда.

Футболистите на Лудогорец започнаха агресивно второто полувреме, ясно търсейки втори гол, който още повече да успокои играта им. Това се случи в 57-ата минута, когато Хамза бе точен от дузпа. Тунизийският национал бе изведен в наказателното поле, но Господинов закъсня при посрещането му и направи нарушение, влизайки с двата крака. Съдията Ивайло Стоянов без да се замисли посочи бялата точка и изгони вратаря с директен червен картон. Карагарен напусна играта при стеклите се обстоятелства, а под рамката застана резервата Витанов.

До края на двубоя домакините не изпуснаха инициативата и с човек повече и бе още по-лесно да играят своята игра. Шампионите продължиха да атакуват, но вече много по-спокойно, като имаха възможността да направят преднината си класическа. Мишо Александров и Кишада стреляха силно, но Витанов не допусна повече голове в мрежата си.

Добрин Гьонов: Всяко начало си има край