3. Лудогорец покори отново "Българска армия" и нанесе първо поражение на ЦСКА през 2014-а (ВИДЕО)

Резервата Дани Абало донесе успеха за шампионите с 1:0, а ЦСКА остана без успех над "орлите" в А група

Лудогорец изкова труден успех с 1:0 като гост на ЦСКА в голямото дерби от междинния 29-и кръг на А група. Резервата Дани Абало донесе победата на шампионите с гол 13 минути преди края и така разградчани останаха непобедени във всичките 7 битки срещу „червените” в А група досега.

С трите точки Лудогорец се откъсна с 6 на върха пред Литекс и вече с цели 9 пред ЦСКА, който пропусна шанса да се намеси в битката за титлата, допускайки първата си шампионатна загуба през календарната 2014 година.

Любопитно е, че досега през сезона „орлите” вече на три пъти побеждават „армейците” и то все на нула – 3:0 в Разград през август, 2:0 на „Армията” през ноември и сега с минимален аванс. Стойчо Младенов пък има само загуби срещу Лудогорец начело на „червените”. ЦСКА е допуснал само три гола на своя стадион този сезон, като и трите са от един отбор - Лудогорец.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Младенов заложи на бързите и технични Тони Силва и Иван Маркович като титуляри, а Емил Гъргоров играше като фалшива деветка на мястото на по-снажния Гуидо Ди Вани. Завърналият се след наказание капитан Валентин Илиев замени героя от дербито с Левски Пламен Крачунов в сърцето на отбраната.

Стойчо Стоев не можеше да разчита на титулярните си опорни халфове Светослав Дяков и Христо Златински, което наложи легионерите Мичел Бургзорг и Фабио Ешпиньо да си партнират в тази зона. Безяк беше предпочетен пред Кишада, а Шоко застана като десен бек вместо Жуниор Кайсара, който беше с неприятна рана на крака след мача с Литекс.

Указанията на Стойчо Младенов в началото бяха видни и ЦСКА играеше много агресивно с преса по целия терен с цел да не позволи на шампионите комфортно да контрлират развоя на събитията.

Валентин Илиев сам създаде главоболия на домакините като реши да връща с глава към М’Боли от няколко метра и вратарят бе доста изненадан, но успя да избие и предоврати проблеми.

Тони Силва се нагласи добре, но фалцовият му удар по диагонала не бе точен след пас на Фо-Поре от левия фланг.

Темпото беше добро, но интересните положения дойдоха чак след преполовяването на първата част. Бургзорг и Марселиньо намериха свободни пространства през центъра, но холандецът стреля силно и неточно вляво, а бразилецът по земя прати встрани от десния стълб, а и сякаш М’Боли бе покрил ъгъла с плонж.

Райс М’Боли обаче спаси най-чистото положение за гол преди почивката след половин час игра, когато Бургзорг пусна за Безяк по земя около дузпата, таранът се завъртя добре между Менди и Илиев, но алжирският страж изби отлично с ръка в корнер.

Първият удар на ЦСКА в очертанията дойде в 35-ата минута, но Чочев засече центриране отдясно с глава слабо и право в ръцете на Владо Стоянов.

Точно преди паузата съперниците размениха по една възможност. Иван Стоянов от границата на наказателното поле намери ръкавиците на Владислав Стоянов, а веднага в другата половина Марселиньо се измъкна от Янчев, но мощният му изстрел също бе насочен прекалено централно и М’Боли изби.

Началото на второто полувреме беше по-открито. ЦСКА пресира още пред наказателното поле на „орлите”, това даде резултат и Тони Силва открадна отляво, центрира меко, Владислав Стоянов изби в главата на Моци и гостите имаха късмет, че топката излезе в корнер, а не спря в мрежата.

Лудогорец отговори с нова отлична изява на Марселиньо, който технично се освободи от Тодор Янчев и стреля към долния десен ъгъл, кълбото тупна коварно, но М’Боли внимаваше и с плонж изби.

Гъргоров се оказа сам срещу вратаря след шут на Чочев и рикошет, но страничният рефер правилно маркира засада, а Владо Стоянов за всеки случай спаси ниския изстрел.

Стойчо Стоев реши да направи промяна в атака и вкара Кишада на мястото на Безяк. В редиците на домакините Тони Силва се контузи без контакт с противник и лекарски екип му помогна да напусне на терена, като Неманя Милисавлевич зае мястото му на терена.

След 66 минути ЦСКА изпусна най-доброто си положение за гол. Апостол Попов посрещна центриране от корнер на първа греда и добре отклони успоредно на голлинията, но Джаксън Менди не успя със шпагат да засече и прати на сантиметри до дясната греда.

В тези минути „армейците” натиснаха с много желание и имаха още една отлична възможност. Чочев поведе топката на скорост и се освободи вляво, но силният му изстреля намери мрежата от външната страна на лявата греда.

20 минути преди края Стойчо Стоев извади неубедителния тази вечер Мисиджан и пусна Дани Абало, а с този ход наставникът на разградчани удари джакпота.

ЦСКА беше в подем, но в 77-ата минута гостите спечелиха пряк свободен удар на добра позиция. Ешпиньо завъртя над стената и нацели напречната греда, но топката падна пред вратата, където Попов и Илиев не се справиха, М’Боли спаси първия удар на Марселиньо, но при втората добавка на Абало нямаше шанс – 1:0 за Лудогорец.

Голът доведе до серия смени, като Стойчо Младенов извади Чочев и Янчев, за да пусне Ди Вани и Галчев, а Ернандес замени Бургзорг в редиците на гостите.

До края ЦСКА не стигна до чисто голово положение, а Кишада стреля в аут сам срещу М'Боли, но това не попречи на гостите да се поздравят с успех.