3. Лудогорец потрепери, но взе своето срещу Черно море (ВИДЕО+СНИМКИ)

Лудогорец потрепери, но взе своето срещу Черно море (ВИДЕО+СНИМКИ)

Шампионите победиха с 3:1 в Калиакра, след като губеха в резултата до 58-та минута

Лудогорец победи с 3:1 Черно море при символичното гостуване на варненци в Каварна. Разградчани съумяха да направят пълен обрат, след като първото попадение бе в тяхната врата и то автогол, дело на Паломино. Малко преди да е изминал час игра Вандерсон върна шампионите в мача, а след това Марселиньо уби интригата с два гола.

Началните 10 минути минаха под пълната доминация на Лудогорец, но разградчани така и не успяха да отправят точен изстрел към Чанович. След това постепенно домакините започнаха да поглеждат към вратата на шампионите, като между 14-та и 17-та минута варненци на два пъти имаха претенции и за дузпа.

В 23-та минута отбраната на Лудогорец показа първи признаци на несигурност, след като не успяха да се намесят добре при центриране отдясно и пред вратата им беше напечено за няколко секунди.  Малко след половин час игра, Черно море на два пъти бе близо до гола, но топката беше изчиствана.

Така се стигна до 39-та минута, когато Михаил Венков центрира добре отляво, като топката отиваше към далечната греда. Там беше Паломино, който вместо да направи най-лесното и да изчисти необезпокояван, прати кълбото в собствената си врата. Малко преди почивката Бакари намери добре Уго Секо, но лошият контрол върху топката опропасти атаката.

След полувремето, Черно море започнаха по страхотен начин, след като Марек Кузма отправи удар от около 20 метра, топката рикошира в крака на Паломино и срещна напречната греда пред безпомощния поглед на Владо Стоянов.

В 58-та минута Лудогорец дадоха начало на обрата. Те разгърнаха прекрасна атака, Кафу подаде на Мисиджан пред наказателното поле, той прати перфектно фалцово центриране на далечната греда, топката бе върната към Вандерсон, който с хубав шут отбеляза.

В 75-та Марселиньо отбеляза второто попадение за разградчани. Джоди Лукоки се справи страхотно на десния фланг, центрира добре към плеймейкъра на Лудогорец, който между двама защитници на домакините, отбеляза с глава.

Само 10 минути по-късно, отново бразилецът бе точен.  Кафу получи топката в наказателното поле от Вандерсон, опита се да стреля, но изгуби равновесие. Топката стигна до Марселиньо, който стреля точно в долния ляв ъгъл на Чанович за 3:1.

До края на срещата, Лудогорец задържаше спокойно топката, доигравайки срещата. Така те спечелиха ценни три точки, които правят общия им актив 10 точки, с което заемат третата позиция в класирането с мач по-малко. Черно море пък остават със същите точкови показатели, но с по-лоша голова разлика вече заемат 5-то място.