3. Лудогорец потрепери, но взе трите точки срещу Ботев (Пловдив)(ВИДЕО)

Лудогорец потрепери, но взе трите точки срещу Ботев (Пловдив)(ВИДЕО)

ВАР отмени гол на "канарчетата" след само 11 секунди игра

Лудогорец надви с 1:0 Ботев Пловдив в мача им от 15-ия кръг на efbet Лига. Разградчани стигнаха до успеха след доста работа на ВАР, който отмени гол на гостите още в 1-та минута.

При изпълнението на центъра, топката бе върната към Мануел Шоу, който се засуети и тя му бе отнета от Елвис Ману. Бившият футболист на "орлите" напредна в противниковата половина и подаде наляво към Мохамед Брахими. Алжирецът с френски паспорт не се поколеба и с удар по диагонала прати топката в мрежата в 11-ата секунда.

Попадението обаче не бе зачетено от съдията Иво Андреев, който прецени, че Ману е фаулирал Шоу след преразглеждане с ВАР. В следващите минути играта бе двуостра, като гостите от Пловдив бяха по-активни и атакуваха по-често, докато Лудогорец трябваше да се дръпне в защита. В 19-ата минута Елвис Ману бе изведен зад защитата на Лудогорец и стреля в левия страничен стълб, но бе отсъдена и засада.

В следващите минути Лудогорец бе по-активен, като в 22-ата минута Бърнард Текпетей пусна топката зад защитата към Игор Тиаго, но таранът на "орлите" не достигна до топката. Две минути по-късно Асрак Фон Витри центрира добре отдясно, топката стигна до Каули, но неговият удар бе много лош и топката мина покрай вратата.

В средата на първата част Текпетей се освободи от Джеймс Етоо и напредна към дъгата на наказателното поле. Там той подмина Самюел Супрайен, но ударът му не попадна в целта.  В следващите минути темпото на мача спадна и двата отбора така и не успяваха да създадат чисти голови положения.

В 65-ата минута, сякаш от нищото, Лудогорец поведе. Топката стигна до Якуб Пьотровски на границата на наказателното поле и той я пусна вдясно към Бърнард Текпетей, който можеше да стреля по диагонала. Вместо това, ганаецът върна топката към поляка, който вече бе нахлул в наказателното поле и без да се бави стреля по земя, пращайки топката в мрежата 1:0.

Четири минути по-късно Текепетей, Тиаго и Матиас Тисера се понесоха в контраатака, прия която бразилецът пусна топката вляво към аржентинския си колега. Тисера стреля от движение, на ударът му бе слаб и не затрудни Ханкич.

Лудогорец: Падт, Недялков, Сисиньо, Пиотровски, Тиаго, Витри, Кафу, Пластун, Текпетей, Рик Джонатан, Каули

Ботев Пд: Ханкич, Херман, Па Конате, Генев, Брахими, Току, Етоо, Супрайен, Рабей, Хертъм, Ману

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо