3. Лудогорец премина през Локо (Пловдив) и стана втори (ВИДЕО)

Лудогорец премина през Локо (Пловдив) и стана втори (ВИДЕО)

Шампионите вкараха 4 на „смърфовете”, Господинов с фрапантна грешка

Лудогорец победи с лекота Локомотив (Пловдив) с 4:1 в двубоя от 4-ия кръг на А група. Срещата се проведе на стадиона в парк Лаута и въпреки поражението, феновете на „бяло-черните” не спряха да подкрепят своите любимци. Това е втора победа в родния шампионат за старши треньора Георги Дерменджиев след рокадата на кормилото на шампионите. Със спечелените точки „орлите” излязоха временно на второто място в класирането с актив от 7 точки.

Головете за Лудогорец вкараха Кишада, който беше точен на два пъти, Върджил Мисиджан и Вандерсон. Футболистите на Локомотив направиха силни 10 минути на двубоя, но след това „зелените” поеха инициативата и не я изпуснаха до края. Най-опасното положение пред вратата на гостите от Разград бе дело на Мартин Камбуров, който от пряк свободен удар максимално затрудни Иван Чворович.

Голът за домакините вкара Карагерен. С тази загуба отборът на пловдивското Локо е на седмо място с актив от 5 точки.

Футболистите на Неделно Матушев започна двубоя със самочувствие и организира няколко опасни атаки в началните минути, но бранителите от Разград удържаха на натиска. Така се стигна до 11-ата минута, когато абсурдна грешка на вратаря Йордан Господинов позволи на гостите да поведат. Той искаше да прати топката далеч в противниковата половина, но точно преди да я ритне на пътя застана Кишада, кълбото се отби в тялото му и влезе в опразнената пловдивска врата.

Този гол даде крила на шампионите и те взеха мача изцяло в свои ръце. В 19-ата минута отново Кишада се разписа. Той завърши добра атака на своя отбор с плътен удар с левия крак без да остави никакви шансове на Господинов.

Вандерсон направи преднината на Лудогорец класическа в 35-ата минута, след като завърши атака като по учебник. Кишада напредна по левия фланг, намери в наказателното поле Анисе, той чукна топката към нахлуващия Вандерсон, който с лекота преодоля стража на „смърфовете”. Така завърши и първата част на двубоя.

През второто полувреме нищо не се промени. Лудогорец продължи да доминира, гостите владееха повече топката и разиграваха спокойно, благодарение на комфортната си преднина. Така се стигна и до 52-ата минута, когато Мисиджан с техничен удар вкара красив гол в горния ляв ъгъл на вратата.

Гостите продължиха да доминират и създадоха няколко опасни атаки, но с лека ръка ги пропиляха.

В самия край на двубоя домакините стигнаха до почетно попадение дело на Карагерен. Той се възползва от лошо избита топка от Чворович и я прати в мрежата му.