3. Лудогорец разби и Стяуа

Лудогорец разби и Стяуа

"Орлите" биха с 4:2 във втората си контрола от лятната подготовка

Лудогорец се наложи с 4:2 над Стяуа (Букурещ) в първата си контрола на английска земя и втори мач от лятната си подготовка. В първата си контрола „орлите” разгромиха аматьорите от Евроколеж със 7:0.

Мачът срещу Стяуа се изигра на един терените на базата на английския национален отбор "Сейнт Джорджис Парк". Резултатът бе открит в 19-ата минута от Дяков. Отново той можеш да удвои, но пропусна дузпа осем минути по-късно. Златински през второто полувреме също пропусна от дузпа. Марселиньо направи 2:0 в 65-ата. Безяк (74`) и Шоко (78`) също се отчетоха с попадение. В края на срещата отпускане в редиците на Лудогорец позволи Стяуа да намали резултата. Неагу бе точен в 81-ата, а Янку реализира отсъдена дузпа в 86-ата, оформяйки крайният резултат 4:2 за Лудогорец.

Началото на приятелската среща между двата тима бе изпълнено с атаки и към двете врати. Пред тима от Разград се откри първата по-сериозна възможност за откриване на резултата, но  Кайсара пропусна след добро центриране на Мисиджан.

Лудогорец търсеше по-силно гола в първите минути, което доведе до резултат в 19-ата минута на контролата, когато Станислав Дяков се възползва от грешка в защитата на Стяуа и откри резултата.

Кайсара бе изведен на чиста стрелкова позиция, но ударът му бе париран от румънския страж.

Няколко минути по-късно Лудогорец можеше да удвои преднината си, след като бе отсъдена дузпа за игра с ръка на румънски футболист в наказателното поле. Дузпата обаче не бе реализирана от Кайсара.

В края на полувремето отборът на Стяуа можеше да изравни резултата, но добра изява на Владо Стоянов съхрани преднината на „орлите”.

В началото на второто полувреме Владо Стоянов бе заменен и на вратата на Лудогорец застана другият страж на тима – Иван Чворович. Няколко минути по-късно Абало замени Михаил Александров.

В 61-ата минута Лудогорец получи за втори път правото да изпълни дузпа за спъване на Мисиджан в наказателното поле. Зад топката застана Златински, но изстрелът му уцели греда и резултатът се запази непроменен.

Агресивната игра на Лудогорец доведе до втори гол в 65-ата минута. След пробив през центъра Кишада изведе Марселиньо, който прати топката за втори път в мрежата на Стяуа.

„Орлите” направиха резултата класически в 74-ата минута. Пробив по дясното крило на Шоко доведе до пас към Марселиньо, който направи прецизно подаване към Безяк и словенският нападател направи резултата 3:0.

Разгромът за Стяуа стана пълен четири минути след попадението на Безяк, когато Шоко с далечен удар прехвърли вратаря на Стяуа, 4:0 за Лудогорец.

Авансът от четири гола успокои разградчани и румънският тим се възползва от това. В 81-ата минута Неагу намали резултата, а няколко минути по-късно Янку реализира отсъдената в полза на Стяуа дузпа, оформяйки крайният резултат - 4:2 за шампиона на България.

Следващата контрола на Лудогорец е на 3 юли от 21,30 часа българско време срещу шотландския Хартс.

Състави:

Лудогорец: Стоянов, Кайсара, Моци, Терзиев, Минев, Мисиджан, Дяков, Ешпиньо, М. Александров, Марселиньо, Кишада (през второто полувреме влизат: Чворович, Абало, Златински, Шоко, Барт, Безяк, Витиня, Ернандес, Мантула, Ал. Александров)

СТЯУА: Арлаускис, Варела, Зукала, Гардош, Латовлевич, Санмартеан, Препелица, Станчу, Чипчиу, Танасе, Кешеру