3. Лудогорец разби ЦСКА 1948, влезе в Шампионската лига (ВИДЕО)

Лудогорец разби ЦСКА 1948, влезе в Шампионската лига (ВИДЕО)

Юношеският отбор на Лудогорец (до 18 години) разби с 3:0 звездната селекция на ЦСКА 1948 и спечели Купата на БФС. Това автоматично означава и класиране за следващото издание на Шампионската лига за младежи на УЕФА. На стадион "Ивайло" във Велико Търново малките таланти от Разград направиха много силен мач и заслужено ликуваха с трофея.

В герой за Лудогорец се превърна Константин Димитров, който вкара два гола в 14-ата и 32-рата минута. След почивката Александър Маринов (61) оформи крайното 3:0 за тима от Разград. Това стана пред авторитетното присъствие на трибуните на стадиона на Ивайло Петев, Георги Караманджуков, Светослав Дяков, Цветомир Найденов и Стойчо Младенов.

В 14-та минута "орлите" организираха страхотна контраатака, която завърши с подаване на Петър Кирев към Константин Димитров. Последният стреля стреля от движение неспасяемо в долния десен ъгъл на вратата и откри резултата. В 30-та минута ЦСКА 1948 имаше своя шанс, но вратарят Халил изби силен диагонален удар на Мартин Драганов. В 32-рата минута защитник на "червените" върна топката към своя страж, но Константин Димитров пресече подаването и безпроблемно реализира в опразнената врата за 2:0.

В 61-та минута Петър Кирев проби в наказателното поле, а топката попадна в краката на Александър Маринов, който направи безпомощен вратаря на ЦСКА 1948 за крайното 3:0.

ЦСКА 1948 (U18) 0:3 ЛУДОГОРЕЦ (U18)

0:1 Константин Димитров (14)
0:2 Константин Димитров (32)
0:3 Александър Маринов (61)

Стартови състави:

ЦСКА 1948 (U18): 40. Александър Маджаров, 61. Наско Цеков, 63. Симеон Василев, 13. Станислав Спасов, 44. Росен Божинов, 8. Виктор Василев, 68. Александър Сомов, 66. Кристиян Бойчев, 47. Момчил Емилев, 17. Кристиян Грозданов, 90. Мартин Драганов;

ЛУДОГОРЕЦ (U18): 12. Умут Хабил, 2. Николай Николов, 4. Румен Павлов, 13. Георги Караиванов, 5. Симеон Шишков, 11. Кристиян Иванов, 18. Никола Тодоров, 14. Александър Маринов, 7. Никола Георгиев, 8. Константин Димитров, 10. Петър Кирев.

Загуба с 1:9 за юношите на ЦСКА