3. Лудогорец разгроми третия Берое и оглави класирането (ВИДЕО+СНИМКИ)

Лудогорец разгроми третия Берое и оглави класирането (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Орлите" вкараха 4 безответни гола при гостуването си в Стара Загора

Лудогорец оглави временното класиране в А група след разгромна победа с 4:0 при гостуването на Берое в първия двубой от XVIII кръг на А група.

След силни минути за домакините Лудогорец пое инициативата и доминираше в двубоя. Жуниор Кишада откри резултата в 15-ата минута, а Мисиджан удвои преднината на "орлите" в 18-ата. Отново Мисиджан бе точен в 73-ата минута. Крайният резултат бе оформен от влезлия като резерва Вандерсон в 82-ата минута.

Срещата започна добре за тима на Петър Хубчев и в третата минута Берое бе близо до откриване на резултата. Елиаш да Силва пробва далечен удар и след рикошет топката попадна в Станислав Костов, който от отлична позиция би малко над напречната греда.

Кишада опита да изведе Мисиджан на десния фланг, след подхлъзване на бранител на Берое топката попадна в бразилеца, но ударът му с левия крак срещна мрежата от външната страна.

Постепенно Лудогорец изнесе играта в половината на Берое и в 15-ата минута грешка в отбраната на домакините доведе до откриване на резултата. Отличен пас на Георги Терзиев изненада отбраната на домакините и изведе Кишада на добра позиция, бразилецът финтира Макенджиев и на празна врата от малък ъгъл откри резултата.

Три минути по-късно Берое получи нов сериозен удар. Кайсара с далечно подаване намери Мисиджан в полето на Берое, холандецът направи двойно с Кишада и изведен отляво на Макенджиев пусна топката между краката на вратаря на домакините – 2:0 за Лудогорец.

Опасен удар на Мисиджан от непосредствена близост не затрудни Макенджиев в 23-ата минута, вратарят на Берое се бе позиционирал добре и успя да избие в ъглов.

След двата бързи гола, които получи, Берое не успяваше да организира добра атака, която да затрудни защитата на гостите. Лудогорец доминираше на терена и рядко допускаше грешка в защитните си действия.

В 39-ата минута Станислав Костов нанесе добър далечен удар, който обаче премина в близост до лявата сглобка на вратата на Владислав Стоянов.

Преди началото на второто полувреме на градския стадион в Стара Загора бяха запалени факли и пусната заря, което оживи феновете на стадиона.

Владо Стоянов показа страхотен рефлекс в 55-ата минута и с отличен плонж изби удар с глава на Георги Костадинов, който бе насочен към долния десен ъгъл на вратата.

Нова възможност пред гостите се отвори в 61-ата минута. При неточно изнасяне на топката Марселиньо изведе Кишада, но последният опита да мами в полето на Берое и топката му бе избита.

Срещата загуби интригата си в 73-ата минута след трети гол във вратата на Берое, който бе дело на Върджил Мисиджан. След слабо изпълнение на ъглов Марселиньо пое и веднага изведе включилия се на скорост на левия фланг Мисиджан, който с техничен удар от границата на големия пеналт направи резултата класически.

Резервата Вандерсон стреля опасно в 81-ата минута, което можеше да се превърне в голова асистенция, но Юнес Хамза не успя да стигне навреме до топката.

Минута по-късно неточно изчистване в наказателното поле на домакините даде възможност на Вандерсон да отправи точен удар към вратата на Макенджиев, покачвайки на 4:0.

Безапелационната победа на „орлите” им осигури първото място във временното класиране на футболната ни „А” група с 38 точки, толкова има и вторият ЦСКА, но с мач по-малко.