3. Лудогорец с лекота надигра Славия с 3:1 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Лудогорец с лекота надигра Славия с 3:1 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Моци вкара дузпа, Вандерсон и Кафу също се разписаха, а Славия завърши с 9 души заради контузии

Лудогорец с лекота победи Славия с 3:1 у дома в седмия кръг на Първа професионална лига след голове на Моци от дузпа и Вандерсон преди почивката, а резервата Кафу реши всичко четвърт час преди края. Стефан Велков с глава вкара гола за „белите”, които завършиха мача с девет души на терена заради контузии на Ивайло Димитров и Георги Йомов при извършени три смени в отбора.

Шампионите вече са трети с 13 точки и изостават на 4 зад лидера Левски. Дунав има 16 и мач по-малко. Славия остана на 11-а позиция с 6 точки след петата си загуба.

В началото на „Лудогорец Арена” Иван Минчев стресна Борян с амбициозен далечен шут, който мина близо до лявата греда. Пред другата врата рикошет изведе Джоди Лукоки сам вдясно в наказателното поле, но първото докосване му изневери и той би неточно покрай близката греда.

В 11-ата минута Жуниор Кишада нахлу по десния фланг и почти от аутлинията опита центриране, но топката се удари в протегнатата встрани дясна ръка на Омар Абуд и реферът Николай Йорданов отсъди дузпа. Козмин Моци прецизно насочи в долния ляв ъгъл и откри резултата точно пред полупразната трибуна на свое име.

Две минути по-късно Марселиньо получи пас в коридор отляво, той изчака включването на Кешеру и му подаде, но Марио Кирев изби изстрела на румънеца към близкия долен ляв ъгъл.

Марселиньо разтресе напречната греда от пряк свободен удар в 17-ата минута след лек рикошет в стената, а при добавката Кишада с глава не уцели опразнената врата на Кирев, който се беше хвърлил в другия ъгъл в опит да спаси първия удар.

Крайните защитници на Славия Омар Абуд и Георги Пашов имаха проблеми с колената си в средата на първата част, а Иван Минчев пропиля няколко статични положения с ужасни изпълнения.

Кешеру получи отличен пас зад защитата от Марселиньо, овладя умело на гърди, но ударът му беше направо жалък и вместо към вратата полетя към защитника до него.

Лудогорец успя да стигне до втори гол преди почивката в 44-ата минута. Божидар Васев загуби много леко от Марселиньо в собствената половина, контрата на „зелените” се разви на страхотна скорост и в рамките на 2-3 секунди Марселиньо вече бе извел вляво Вандерсон, който ниско по диагонала покачи на 2:0.

Началото на втората част беше твърде спокойно и направо напомняше на тренировка. Сердер Сердеров опита да изненада Милан Борян с остър шут от малък ъгъл по диагонала от фаул, а топката мина опасно покрай далечната дясна греда.

Славия се възползва от приспивното темпо, за да върне интригата. След час игра централният бранител Стефан Велков надскочи пазача си при корнер отдясно и с глава прати в долния ляв ъгъл за 2:1.

Голът събуди позаспалите домакини и Марселиньо и Саша направиха пропуски в една и съща ситуация с неумели опити за удар.

Четвърт час преди края Славия допусна елементарен трети гол. Вандерсон беше забравен и получи от тъч на границата на наказателното поле, веднага прехвърли над главата на защитник за резервата Джонатан Кафу, който имаше време да си спре топката и от воле да направи 3:1.

Мачът завърши лошо за Славия, защото Тарханов бе извършил всичките си смени, когато резервата Ивайло Димитров и Георги Йомов се контузиха и столичани завършиха срещата с 9 души на терена.

Кешеру пък бе заменен принудително, защото защитната маска на лицето му падна след изритана в него топка. Кръвта шурна по лицето на нападателя, който наскоро претърпя операция на скулата и той не успя да довърши срещата.

С двама повече Лудогорец се скъса да изпуска до края. Големи пропуски направиха Кафу и Вандерсон, а нов гол не падна.

Над 15 000 лева глоба за Спартак Варна след дербито с Черно море

10 000 са заради надвишаване цената на билетите за привържениците на гостуващия отбор

Вальо Илиев: Не искам да виждам такова лице на отбора

"С това поведение няма как да продължаваме"

Митов: И двата отбора можеха да спечелят