3. Лудогорец с цялата си мощ в Благоевград

Лудогорец с цялата си мощ в Благоевград

Дерменджиев иска основните му играчи да влязат в ритъм за гостуването на Арсенал в сряда

Старши треньорьт на Лу­догорец Георги Дерменджиев не възнамерява да пази никого от основните си футболисти в днешния мач с Пирин в Благоевград. В сряда разградчани гостуват на Арсенал в двубой от третия кръг на груповата фаза на Шампионската лига.

Специалистът се колебае са­мо за Ма реели ньо, който имаше известни проблеми след двубоя на националите в Па­риж. До последния момент ще се решава и за това кой да за­стане на вратата - Владислав Стоянов или Милан Борян. И двамата пазиха по време на паузата заради световните квалификации за страните си, като заради по-дългия път до Канада Борян може би ще остане на пейката.

Почти сигурно Дерменджи­ев ще заложи на състава от Верея. Тогава на разградчани предстоеше двубоят с Пари Сен Жермен от Шампионската лига. Единствените проблеми са свързани с контузиите на Сисиньо и Витиня. Така като де­сен бек се очаква да започне Лукас Саша. На върха на атаката Кафу пак ще бъде предпочетен пред Клаудиу Кешеру, който ще остане на пейката.

През миналия сезон Лудого­рец мина лесно през Благоев­град, като записа победи с 3:0 и 3:1. При втората орлетата поведоха с автогол на Моци, но в самия край на полувреме­то Кафу изравни, а Кешерю с два гола след почивката реши мача. Преди близо година Пи­рин все пак измъкна равен от шампионата - 0:0, но в Разград. Тогава това бе първи мач за Ге­орги Дерменджиев начело на тима след освобождаването на.Едуар Ераносян.