3. Лудогорец се измъчи със Славия в изнервен двубой без голове (ВИДЕО)

Лудогорец се измъчи със Славия в изнервен двубой без голове (ВИДЕО)

Шампионите направиха куп пропуски, но не преодоляха железния Георги Петков

Лудогорец и Славия завършиха двубоя от 11-ия последен кръг от първия  дял на редовния сезон без победител за 0:0. Срещата се проведе на „Лудогорец Арена”, където домакините се радваха на много гореща подкрепа.

Двата тима изиграха изнервен мач, в който участникът в Шампионската лига контролираше играта, но така и не намериха точния път към „бялата” врата. Заслуга за това имаше и вратаря Георги Петков.

Славистите също имаха своите положения, но и те нямаха късмет. Така Лудогорец пропусна златна възможност да се изкачи до третото място във временното класиране. „Зелените” са четвърти с 19 точки. Славия девети с девет.

Лудогорец доминираше през първото полувреме. „Орлите” владееха повече топката, създадоха по-интересните положения пред вратата на столичния отбор, но така и не успяха да преодолеят опитния вратар на „белите” Георги Петков.

Топката бе пратена в мрежата на Славия още във третата минута, след като Мисиджан отправи силен удар, но попадението бе справедливо отменено заради положение на засада.

Славистите, от своя страна, също имах възможности, но канадският вратар Милан Борян бе на място и спаси опасните удари на Мишел Платини, Костадин Дяков, Мичел Бургзорг и Душан Савич. В всяка една от тези ситуации защитата на Лудогорец не действаше особено концентрирано и оставях прекалено много свободни пространства.

Петков имаше повече работа от своя колега. В 31-ата минута Ангуло стреля много опасно от пряк свободен удар, но „белия” вратар авторитетно плонжира и изби в корнер. След това Вандерсон шутира от движение, но отново в обсега на вратаря.

През второто полувреме почти нищо не се промени. Домакините продължиха да атакуват и отчаяно да търсят гол, докато гостите от София се браниха здраво и разчитаха предимно на контраатаки.

Така се стигна до 61-ата минута, когато страстите на терена значително повишиха градусите си. Тогава Козмин Моци ритна топката към Милан Борян, след като пресече пас, и посочи на вратаря да улови топката. Той го направи и главния съдия моментално отсъди непряк свободен удар. При стоенето на стената Шоко и Бурззорг получиха жълти картони при настаналото струпване и бутане в малкото наказателно поле. Фернандо да Силва стреля, но канадецът успя да избие в корнер.

В игра треньорът на „орлите” Георги Дерменджиев пусна Ешпиньо, Абало и Михаил Александров с цел да се изостри атаката, но гостите затваряха свободните пространства и трудно позволяваха на съперника си да оперира спокойно. „Белите” бързо изнасяха топката в противниковата половина, но лесно я губеха.

Несигурните действия в защита на Лудогорец можеха да бъдат наказани. В 81-ата минута момчетата на треньора Иван Колев пропуснаха най-доброто си положение в цялата среща. Да Силва надигра Шоко, напредна и излезе напълно сам срещу Борян, но бразилецът не отигра по най-добрия начин ситуацията и вратарят спаси удара му.

До края домакините направиха всичко по силите си да вкарат гол, но за тяхно съжаление и за съжаление на публиката това не се случи. Което допълнително усложни ситуацията им в А група, тъй като равенството дойде след загубата от Левски.

Добрин Гьонов: Всяко начало си има край