3. Лудогорец се отпуши с 3 гола срещу Марек в дебюта на Георги Дерменджиев (ВИДЕО+СНИМКИ)

Автогол и попадения на Мисиджан и Кишада донесоха първи успех на шампионите този сезон, Йордан Минев се контузи

Лудогорец спечели за първи път този сезон в А група след класическо 3:0 у дома над новака Марек в дебюта на новия старши треньор Георги Дерменджиев.

Капитанът на Марек Милен Лахчев си вкара автогол в 13-ата минута, а най-добрият в мача – Върджил Мисиджан, уби интригата с второ попадение в началото на втората част. В края Жуниор Кишада вкара красиво трето попадение.

Шампионите бяха в лоша серия от 4 мача без успех във всички турнири и имаха едва една точка след първите си два мача в А група. След раздялата със Стойчо Стоев през седмицата, те имаха едно на ум за реванша с Партизан в Белград в сряда.

Може би заради това първото полувреме мина в тренировъчно темпо и скоростта липсваше в атаките на „орлите”.

След загубата от Хасково на старта и нулевото реми във Варна, Лудогорец търсеше първия си гол в шампионата и неочаквано той дойде с помощта на капитана на Марек. Върджил Мисиджан нахлу по фланга и центрира, топката се удари в Лахчев и влетя в мрежата на Марек за 1:0. Така първото попадение за Лудогорец този сезон се оказа автогол.

Лудогорец разцъкваше с къси пасове след попадението, а от нищото Марек можеше да изравни. Крум Бибишков беше изведен зад защитата и остана сам срещу вратаря, но Чворович отрази удара му.

В добавената една минута на първата част Марио Близнаков вкара в мрежата на Лудогорец след сигнал за засада. Нападателят протестира и получи жълт картон.

Марек се опита да изнесе играта в по-предни позиции след паузата, а Лудогорец вдигна леко оборотите и това доведе до нови голове в мрежата на дупничани.

Жуниор Кишада пусна за Мисиджан на чиста позиция и холандецът покачи на 2:0 от 7-8 метра.

Вторият гол свали напрежението от плещите на домакините и Дани Абало бе близо до трети гол, но вратарят Емил Михайлов спаси удара му.
Мисиджан направи невероятен пропуск 20 минути преди края, когато Шоко му поднесе на тепсия пред голлинията, но той допусна топката да му мине пред крака на 2-3 метра пред вратата.

След това Вандерсон вкара след пас на Дани Абало, ала имаше засада и голът не бе зачетен.

Жуниор Кишада сложи точка на спора в 85-ата минута и технично с копване преодоля Емил Михайлов след извеждащ пас на Ешпиньо за 3:0.

Марек свали гарда в последните минути и с два пропуска сам срещу вратаря се отчете резервата Брайън Ангуло, който замени Йордан Минев. Лошата новина за Лудогорец бе, че Минев се контузи при лошо падане след сблъсък за висока топка.

До края Марек нямаше сили дори за почетен гол и загуби класически.

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза