3. Лудогорец се приближи на 3 точки от ЦСКА след разгром над 10 от Локомотив (ВИДЕО)

Разградчани осъществиха пълен обрат през второто полувреме за крайното 5:1

Лудогорец разби Локомотив (София) след обрат до 5:1 и съкрати преднината на ЦСКА до 3 точки 15 кръга преди края на шампионата. „Железничарите” откриха чрез Романов след грешка на Моци, но допуснаха изравнителен гол преди почивката, когато се разписа Вандерсон. Два гола на Марселиньо през второто полувреме, а между тях червен картон за Румен Трифонов, предопределиха крайния изход. В края резервата Хамза и активният Абало се разписаха във вратата на неубедителния Митрев.

Локомотив откри след грешка на Моци, но Лудогорец успя да изравни преди почивката от третия си опит. В началото на второто полувреме домакините осъществиха пълен обрат след ново лошо позициониране на „железничарската” защита. Червен картон на Румен Трифонов сложи край на амбициите на столичани, а „орлите” вкараха и трети гол по фирмен начин. Локомотив се предаде окончателно и допусна още два гола за крайното 1:5.

Успехът приближава Лудогорец на 3 точки от лидера ЦСКА, който направи грешна стъпка в Дупница (0:0 с Марек), докато Локомотив (София) дели петото място с Литекс - по 26 точки, и пропусна да влезе в топ 3.

Лудогорец създаде две положения до първия четвърт час. Диагонален тежък шут на Дани Абало профуча покрай рамката, а удар с глава на непокрития във вратарското поле Марселиньо премина над напречната греда.

Локомотив, който приемаше играта в своята половина, успя да открие след грешка на Козмин Моци и светкавична контраатака в 34-ата минута. Румънският защитник не успя да направи връщане към Владо Стоянов и на практика подари топката на спринтиращия Даниел Генов. Последният напредна с кълбото и в наказателното поле прокара между краката на Александър Александров, подавайки успоредно на голлинията за Владислав Романов, който с едно докосване матира Стоянов.

А Моци явно разтегна при опита да върне към Стоянов и получи медицинска помощ извън игралното поле. Румънецът се отказа да преследва Генов, на когото „асистира”.

Удар на Генов излезе в аут при нова контра на „железничарите” преди Лудогорец да изравни малко преди почивката. Кайсара центрира от аутлинията за непокрития Вандерсон, който прецизно с глава направи 1:1 от вратарското поле.

Защитниците на Локомотив бяха близки зрители и при втория гол на Лудогорец, паднал десетина минути след подновяването на играта. Кайсара отново асистира, като направи финт срещу Романов и пусна на дузпата. Там необезпокояваният Марселиньо си спря топката и я прати в долния ляв ъгъл на Митрев.

Локомотив беше подложен на масиран натиск и едва оцеля, като Митрев предотврати трети гол в своята врата при опит на изведения Кишада, а Моци и Вандерсон пратиха над напречната греда отблизо.

Ситуацията за гостите се усложни още повече, когато Румен Трифонов получи втори жълт картон за изключително грубо влизане срещу Дани Абало и остави своите с човек по-малко в оставащите 20 минути.

9 минути по-късно Лудогорец вкара и трети гол по идентичен начин – пробив по фланга и подаване на дузпата, където непокрит футболист, в случая отново Марселиньо, бележи. Но трябва да се отбележи и хитрото пропускане на Вандерсон.

Юнес Хамза пък стана от пейката в 77-ата минута и вкара в 82-ата четвъртия гол за „орлите” от Разград. Той отклони покрай Митрев подаване в коридор на Дани Абало.

Крайното 5:1 оформи Дани Абало в 90-ата минута. Испанецът вкара след самостоятелен рейд и удар покрай разконцентрирания Митрев.

В следващия кръг Лудогорец гостува на Берое, а Локо приема Марек.