3. Лудогорец се справи с 10 от Берое и отива на 1/4-финал за Купата на България с Литекс (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Орлите” победиха с 1:0, Валдемар Боровский бе изгонен през първото полувреме

Лудогорец победи Берое в двубоя-реванш от турнира за Купата на България. „Орлите” се наложиха с 1:0 на своя „Лудогорец Арена” и  така след общ резултат 2:2 (1:2 от двубоя в Стара Загора) продължават в 1/4-финалната фаза на надпреварата, където ще играят срещу Литекс. Първият двубой е на 4-и март в Ловеч.

Единственият гол вкара Жуниор Кишада през първото полувреме. Гостите имаха нелеката задача  да доиграят срещата с човек по-малко след като новото попълнение Валдемар Боровский получи два жълти картона до 14-ата минута след нарушения срещу Златински и Мисиджан.

Гостите от Стара Загора започнаха срещата със самочувствие и първите удари  в двубоя бяха отправени именно от възпитаниците на Хубчев. Заралии можеха да открият резултата още в 4-ата минута. Тогава те получиха възможността да изпълнят пряк свободен удар от удобна позиция спрямо вратата на Владислав Стоянов. Жуниор Мапуку се нагърби с неговото изпълнение, прехвърли стената и топката профуча покрай дясната греда. След това последва удар на Керкар от дистанция.

Първоначалният устрем на Берое обаче напълно потушен, въпреки че не бяха минали и 15 минути от първия съдийски сигнал. В 9-ата минута домакините проведоха добра атака по десния фланг, Михаил Александров намери с остър пас Върджил Мисиджан в наказателното поле, той успя да увлече двама бранители, чукна веднага към Кишада, който моментално шутира, пращайки топката в долния десен ъгъл неспасяемо за Благой Макенджиев.

Другият момент, който се отрази на стратегията на гостите, стана в 14-ата минута. Тогава главният съдия Станислав Ставров показа втори жълт картон на дошлият през зимата в Берое Валдемар Боровский, което направи задачата на старозагорци в този двубой още по-сложна. Той игра с високо вдигнат крак срещу Мисиджан. Преди това фаулира Христо Златински, за което получи официално предупреждение.

Очаквано, домакините заиграха още по-агресивно, да налагат силна преса и пред тях се откриха няколко добри положения. Голмайсторът Кишада отправи опасен удар в 22-ата минута, но топката профуча покрай лявата греда. Марселиньо също опита късмета си – той бе намерен от Александров в наказателното поле и отправи техничен удар с пета, но Макенджиев успя да спаси.

Въпреки всичко, беройци отказаха да развеят бялото знаме и продължиха да търсят своите шансове. В самия край на първото полувреме заралии можеха да възстановят равенството. Самир Аясс изведе много добре Керкар в наказателното поле, той оправи плътен удар по земя, Владо Стоянов плонжира, но не успя да играе с топката и само я изгледа как премина покрай лявата греда.

През второто полувреме Лудогорец изцяло контролираше играта и можеше да вкара още, но стабилните изяви в защита на Берое не позволиха това да се случи. Гостите от Стара Загора продължаха да търсят своите шансове и правят опити да контраатакува, колкото и трудно да е с човек по-малко. Те бяха много близо до гол в 52-ата минута, когато се прояви една от големите слабости на Лудогорец – позиционирането при статичните положения. След изпълнение на ъглов удар Зафиров засече с глава, но топката премина близо над горната греда.

Постепенно, колкото повече наближаваше края на двубоя темпото на играта видимо спадна. Футболистите на Лудогорец видимо намалиха оборотите, но продължаваха да контролират играта. Опасностите и пред двете врати липсваха в заключителните минути и така разградският тим се поздрави с победата и класирането напред в турнира.