3. Лудогорец ще стартира като лидер в плейофите след класика в "Овча купел" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Шампионите биха Славия с два гола в добавеното време и са на върха след края на редовния сезон

Лудогорец е първи в класирането на „А” група след края на редовния сезон.

Това стана факт, след като шампионите спечелиха с класическото 3:0 визитата си на Славия от последния XXII кръг преди първенството да бъде разделено на две плейофни шестици.

Макар, че излязоха без част от титулярите си, в лицето  на Моци, Кайсара, Марселиньо, Мишо Александров и Мисиджан, гостите взеха своето и останаха непобедени от „белите” в шести пореден мач.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Срещата на стадион „Славия” започна равностойно, но в осмата минута домакините оставиха Александър Александров непокрит пред вратарското поле. Националният бранител обаче изигра положението като защитник и стреля силно, но неточно.

Славия отговори малко по-късно, когато Радослав Василев бе изведен зад защитата и стреля силно по диагонала, но Влади Стоянов бе на висота и отрази удара.

В 29-ата минута гостите поискаха дузпа, защото Дани Абало улучи в ръката Везалов в пеналта, но Цветан Кръстев нареди играта да продължи, тъй като дистанцията бе твърде малка и бранителят нямаше как да реагира.

Малко след това Лудогорец нанесе своя удар. В 31-ата минута се стигна до разбъркване в пеналта на Славия. Дани Абало центрира прострелно по земя, а Фабио Ешпиньо с удар от движение откри резултата от близка дистанция - 1:0.

При този резултат дойде и паузата, а след нея Славия имаше шанс бързо да върне попадението. В 51-ата минута Фонсека центрира прострелно към пеналта, където Радослав Василев изпревари отбраната и стреля технично, но Влади Стоянов спаси с вещина.

Впоследствие пък Йордан Минев получи контузия и бе заменен принудително от Жуниор Кайсара, а играта се накъса. Двата отбора се опитваха да стигнат до гол предимно чрез центрирания, които обаче не затрудняваха защитниците.

Малко преди края Карлос Фонсека също получи травма и не можа да доиграе срещата. В последната минута пък Пламен Крумов проби добре и центрира към Везалов, който бе сам пред вратарското поле, но не можа да улучи топката с глава.

После в сила влезе правилото, че като не вкараш, ще получиш попадение и в даденото от рефера 3-минутно продължение гостите вкараха не един, а два гола.

Първо реферът отсъди дузпа за нарушение срещу резервата Мисиджан, която Христо Златински превърна в гола с шут в близкия ъгъл – 2:0.

Секунди след това отново Мисиджан се разходи в пеналта на домакините, като този път нанесе силен удар. Топката срещна напречната греда, но после за трети път навести мрежата на рожденика Георги Петков – 3:0.

Със спечелените три точки шампионите излязоха еднолично на върха в класирането, тъй като преди тях имаха равен актив с втория ЦСКА. „Червените” гостуват на Ботев в Пловдив, но дори и да спечелят, пак ще останат след разградчани в подреждането, защото имат по-лоши показатели в директните двубои. Славия пък е на десета позиция с 20 точки от 21 мача.

Над 15 000 лева глоба за Спартак Варна след дербито с Черно море

10 000 са заради надвишаване цената на билетите за привържениците на гостуващия отбор

Вальо Илиев: Не искам да виждам такова лице на отбора

"С това поведение няма как да продължаваме"

Митов: И двата отбора можеха да спечелят