3. Лудогорец ще зимува на върха след рутинна победа над Монтана (ВИДЕО)

Лудогорец ще зимува на върха след рутинна победа над Монтана (ВИДЕО)

Разградчани спечелиха с 3:0 у дома, гостите играят цяло полувреме с човек по-малко

Отборът на Лудогорец победи гостуващия Монтана с 3:0 в мач от 15-ия кръг на „А” група като по този начин се завърна на челната позиция в класирането, от която се бе смъкнал за кратко след победа на Левски в най-старото столично дерби.

Любомир Гулдан откри резултата в 33-ата минута, а в продължението на първата част Иван Стоянов удвои преднината на разградчани от дузпа, отсъдена за нарушение на Георги Пашов. Крайният резултат оформи Михаил Александров в 85-ата минута.

При тази ситуация гостите останаха с човек по-малко тъй като Милен Лахчев получи директен червен картон за оспорване на съдийско отсъждане и вероятна обида към Станислав Ставров.

Домакините имаха пълно преимущество на терена и не изпуснаха инициативата през всичките 90 минути. Въпреки многото кадрови проблеми в състава си обаче монтанчани се бранеха организирано и не оставяха никакви свободни пространства пред своя съперник.

Постепенно обръчът около вратата на гостите се затягаше, за да се стигне до 33-ата минута, когато след поредния корнер пред вратата на Цветковски топката стигна до Мирослав Иванов, който нанесе два последователни удара с левия крак. Стражът на Монтана отрази и двата му опита, но при добавката Любомир Гулдан не сбърка и изведе своя тим напред в резултата.

В края на първата част Витиня бе изведен отляво в накзателното поле на монтанчани, след което бе фаулиран от Георги Пашов и главният рефер не се поколеба да посочи бялата точка. Недоволен  от отсъждането Милен Лахчев си навлече гнева на съдията и остави съотборниците си с човек по-малко на терена.

Зад топката застана Иван Стоянов, който безпощадно я запрати в горния ляв ъгъл на вратата.

След почивката Лудогорец бе пълен господар и без да полага много усилия се впусна в постепенни атаки в търсене на трето попадение.

Станислав Генчев бе близо до това в 55-ата минута, но не успя да прехвърли отлично представилия се през първото полувреме Цветковски.

Резервата на Монтана Петър Петров пък можеше да отбележи почетно подание в 75-ата минута, когато със страховит удар от около 25 метра нацели дясната греда на вратата, пазена от Голубович, който нямаше никаква работа до този момент.

Пет минути преди изтичането на редовните 90 Михаил Александров оформи крайното 3:0 след като от непосредствена близост засече хубаво центриране на Бакалов отляво.

По този начин отборът на Лудогорец си върна лидерството в класирането и закрива футболната година на върха с актив от 38 точки. Тимът на Монтана пък остана на 12-а позиция с 12 пункта, но може да бъде задминат след утрешните мачове.