3. Лудогорец си върна на Литекс и излезе еднолично начело (ВИДЕО)

Лудогорец си върна на Литекс и излезе еднолично начело (ВИДЕО)

Шампионите постигнаха класически успех над директния си опонент за титлата

Отборът на Лудогорец победи с класическото 3:0 гостуващия Литекс в мач от 28-ия кръг в "А" група. Така шампионите започнаха плейофната фаза с победа, след като почиваха в предишния кръг. Така тимът на Стойчо Стоев си върна за загубата с 2:4 по-рано през сезона.

Лудогорец контролираше двубоя през всичките 90 минути и не позволи на гостите от Ловеч да използват нито една от малкото им голови положения. С основна вина за нулата до името на Лудогорец бе вратарят Владислав Стоянов, който направи няколко блестящи спасявания.

Домакините взеха комфортен аванс от още преди почивката. Кишада и Марселиньо дадоха преднина от два гола на шампионите още през първите 45 минути, а Христо Златински от дузпа оформи крайното 3:0.

Лудогорец започна със силен домакински натиск още от първия съдийски сигнал и в първите пет минути Кишада пропусна две удобни възможности да откри резултата.

В 17-ата минута все пак бразилецът изведе Лудогорец напред в резултата. След страхотна игра на Светослав Дяков, който се справи с четирима играчи в оранжево, капитанът на домакините пусна топката към Кишада. Нападателят си отвори място за стрелба и с левия крак заби топката неспасяемо за 1:0.

Само шест минути по-късно шампионите удвоиха преднината си. Марселиньо бе оставен непокрит и остана очи в очи с Евгени Александров. Бразилецът овладя топката и хладнокръвно прехвърли стража на гостите.

Малко след началото на втората част Евгени Александров не позволи на Марселиньо да отбележи втория си гол в срещата. След страхотно центриране на Христо Златински, бразилецът се измъкна от отбраната на "оранжевите", но Александров прояви страхотен рефлекс и спаси.

Гостите също имаха своите възможности, но Владислав Стоянов опроверга всеки един опитал се да отбележи. Асприля имаше добра възможност в средата на второто полувреме. Крилото на гостите добре се освободи от Йордан Минев и Козмин Моци, след което стреля, но Стоянов отново се справи блестящо.

Малко по-късно домакините получиха възможност да изпълняват дузпа, след като Пламен Николов събори Йордан Минев в наказателното поле. Зад топката застана Христо Златински, който с премерен удар прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Александров.

Мирослав Манолов също можеше да отбележи почетно попадение за гостите, но отново Стоянов запази вратата си суха. Манолов засече центриране от корнер и с глава прати топката към долния ляв ъгъл на Стоянов, който и този път с вещина спаси.

В края на двубоя интересен удар на Христо Златински директно от ъглов удар се отби от напречната греда, което му попречи да отбележи втория си гол в мача.

С победата Лудогорец излиза еднолично начело в класирането на "А" група с 61 точки и мач по-малко от втория Литекс, който остава с 58.