3. Лудогорец сложи край на приказката на Септември и е на финал за купата (видео)

Лудогорец сложи край на приказката на Септември и е на финал за купата (видео)

Разградчани отбелязаха всички голове в срещата и спечелиха с 4:1 при гостуването си в Симитли

Отборът на Лудогорец ще играе финал в турнира за Купата на България. Постижението на разградчани стана ясно днес, след като те победиха с категоричното 4:1 като гост тима на Септември (Симитли). Полуфиналната среща започна равностойно, но гостите постепенно завладяха повече територия в полето на втородивизионния клуб, като в 36-та минута Иван Стоянов откри за 1:0. Кабаселе покачи на 2:0 в началото на второто полувреме, а гостите си отбелязаха нелеп автогол малко по-късно. В последните минути Стоянов и резервата Александров оформиха крайното 4:1

Двубоят на стадион „Септември“ започна много равностойно, като домакините, които на 1/4-финалите отстраниха гранда ЦСКА, не позволяваха по никакъв начин да си проличи, че съперниците са от две различни по дивизии. Септември атакуваше устремено, макар и с непривичната за тима схема с един нападател. След първите 15 минути Лудогорец успя да овладее топката и започна по-спокойно да гради атаките си с търпение.

В 25-та минута гостите стигнаха до първата си чиста ситуация за гол, която бе пропиляна с лека ръка. Топката бе центрирана от десния фланг на атаката и след разконцентрирана изява на бранителите на Септември стигна до Бакалов, който отправи твърде слаб удар. Той все пак бе точен, но падналият Тодоров успя да избие с глава от седнало положение на около метър от голлинията.

Десет минути по-късно разградчани отново бяха близо до гола. Минев центрира добре отдясно и топката бе за Кабаселе, който леко успя да я отиграе за Бакалов. Бакалов му я върна с глава, но белгиецът отправи твърде слаб удар, който бе спасен без проблеми от вратаря Ганев.

Секунди по-късно Марселиньо изведе чудесно Кабаселе зад гърба на домакинската отбрана, като ударът на Кабаселе бе спасен, но връхлитащият Иван Стоянов бе точен за 1:0 при добавката. До края на първата част нови интересни ситуации нямаше, но секунди след подновяването на играта Лудогорец покачи на 2:0. В 47-та минута много активният Иван Стоянов нахлу в противниковото наказателно поле и центрира към Касчелан, който добре намери Кабаселе и последният не сбърка за 2:0.

Гостите се успокоиха при два гола аванс, но явно липсата на концентрация им изигра лоша шега. Те сами си направиха мача интересен, тъй като допуснаха нелеп автогол на резервата Мантула. Бранителят върна една топка към Голубович, който не успя да реагира добре и тя се търкулна в мрежата му за 2:1. Секунди по-рано Генчев бе изключително близко до гола, като с хубав плътен шут разтърси дясната сглобка на вратата на Ганев от около 25 метра.

В 76-та минута бившият футболист на ЦСКА Стоянов сложи край на спора между двата тима, вкарвайки за 3:1. Стоянов комбинира добре в предни позиции с Кабаселе, който го изведе сам срещу Ганев и той елегантно го прехвърли. Публиката на домакините имаше претенции за засада, но от повторението се видя, че такава не можеше да бъде отсъдена.

Секунди след второто попадение в мача на Стоянов резервата Михаил Александров също записа името си сред голмайсторите. Димо Бакалов напредна по лявото крило и центрира, като Ганев не успя да парира добре и кълбото стигна до Александров, който с глава отбеляза за 4:1.

В следващите минути гостите видимо се успокоиха, като и треньорът Ивайло Петев вече не изглеждаше толкова нервен. Лудогорци спокойно разиграваха с пасове на късо и средно разстояние, изчаквайки последния съдийски сигнал. В 87-та минута Иван Стоянов бе близо до оформянето на хеттрик, но се подхлъзна в ключовия момент.

Така Лудогорец успя да отстрани тима на Септември и ще играе финал в турнира за Купата на България. Съперникът на разградчани ще стане ясен днес към 20:45 часа, когато ще завърши двубоят между Литекс и Локомотив (Пловдив).

Загуба с 1:9 за юношите на ЦСКА