3. Лудогорец успя! "Орлите" отново ще летят в Европа поне до декември (ВИДЕО+СНИМКИ)

Лудогорец стигна до 2:2 срещу Партизан (Белград) и "чука" на вратите на групите на Шампионската лига

Лудогорец успя! "Орлите" стигнаха до 2:2 като гост на Партизан (Белград) и след 0:0 в Разград се класираха на плейофите за влизане в групите на Шампионската лига, благодарение на головете си на чужд терен.

Освен това, Лудогорец си гарантира класиране в групите на Лига Европа, ако отново бъде отстранен в подножието на най-престижния европейски клубен турнир. Това означава, че отново ще имаме български представител в Европа поне до декември.

Другата добра новина за Лудогорец е, че отборът ще бъде поставен при жребия за плейофите за влизане в групите на Шампионската лига.

Георги Дерменджиев дебютира на европейската сцена с равенство, което обаче е равносилно на победа, тъй като неговият отбор вече е само на два мача от заветната цел.

Както преди точно 365 дни, играчите на "орлите" зарадваха един от своите благодетели - Георги Домусчиев, който днес празнува рожден ден.

И четирите гола в мача паднаха през първата част. Марселиньо отбеляза двете попадения за българския шампион, а Шкулетич пък бе автор на головете за Партизан.

Двубоят започна мечтано за българския тим, като в рамките на само две минути Марселиньо даде преднина от два гола на Лудогорец. В 19-ата Михаил Александров центрира, Марселиньо се измъкна и с техничен удар мушна топката зад Лукач.

В 21-вата, след нова страхотна атака на гостите отдясно, Кайсара намери Марселиньо. Той спокойно си спря топката и с мощен удар заби топката под гредата.

След ударното начало обаче, разградчани се дръпнаха и оставиха инициативата на Партизан. Сърбите веднага се възползваха от ситуацията и в 30-ата минута изравниха. Брашанц изведе Шкулетич, който, останал сам срещу Стоянов, отбеляза първия си гол в срещата.

Само пет по-късно, след огромна грешка в българската отбрана, Шкулетич изравни. След центриране от корнер, отбраната на Лудогорец не бе подредена добре, изпусна Шкулетич, който отблизо разстреля Стоянов.

В 41-вата минута Партизан остана с човек по-малко на терена. Трайкович удари Безяк без топка и Алексей Кулбаков заслужено му показа директен червен картон.

Втората част не предложи толкова възможности. Въпреки че игра с човек повече, Лудогорец не успя да вкара гола на спокойството. В 53-тата "орлите" на два пъти удариха гредата, като Безяк пропусна от около метър пред голлинията.

Всъщност "зелените" стигнаха до гол, но той бе отменен поради засада. След удар на Марселиньо, Лукач блокира топката, Кайсара отбеляза при добавката, но бе зад отбраната на Партизан при удара на Марселиньо. Роман Безяк, който не бе в засада, се разгневи след засадата на Кайсара, тъй като той самият можеше да вкара топката в сръбската врата, но бе изпреварен от съотборника си.

Въпреки че не победи, Лудогорец се класира за последния етап преди групите на Шампионската лига. "Зелените" ще са поставени в жребия и възможните им съперници в плейофите са: Марибор, Легия Варшава, Слован Братислава, Малмьо, Аалборг.

Жребият ще се тегли в петък /8 август/ от 13:00 часа българско време.